Logo NATO MP COE Logo NATO MP COE

Praktyki w NATO - nabór rozpoczęty!

NATO Military Police Centre of Excellence tworzy sprzyjające warunki do odbywania praktyk dla Studentek i Studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, uwzględniając posiadane w tym zakresie możliwości organizacyjne.

Międzynarodowy program stażowy daje Studentom możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku eksperckim. To praca w organizacji wojskowej, która tworzy sprzyjające warunku do rozwoju osobistego, w wielokulturowym środowisku. Jako Stażysta będziesz pracował w zespole, w którym zdobędziesz niezbędne doświadczenie
i umiejętności, w tym również te, związane z praktycznym wykorzystaniem języka angielskiego. W trakcie stażu dowiesz się wszystkiego o codziennej pracy w formacji wojskowej działającej w obszarze bezpieczeństwa. Zmierzysz się z nowymi wyzwaniami, które pomogą Ci w rozwoju zawodowym.

Do kogo skierowana jest ta oferta?

Przede wszystkim do zmotywowanych i zaangażowanych studentów. W trakcie procesu rekrutacyjnego chcemy poznać Twoje kwalifikacje, dotychczasowe doświadczenie oraz osobowość. Najważniejsze wymagania, jakie musisz spełnić to:

• Status studenta I roku studiów licencjackich, w szczególności kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.
  • Biegła znajomość języka angielskiego, w mowie i piśmie.
  • Pozytywny wynik postępowania sprawdzającego, w celu wydania poświadczenia bezpieczeństwa (Security Clearance), upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych (o klauzuli minimum NATO Secret)
  • Posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas odbywania praktyki studenckiej w MP COE
  • Dobre umiejętności komunikacyjne
  • Pewność siebie i chęć podejmowania inicjatywy

Co należy zrobić w pierwszej kolejności?

Jeśli jesteś zainteresowana / -y odbyciem praktyki w NATO MP COE, powinnaś / powinieneś złożyć:

• list motywacyjny (preferowany  język angielski)
  • curriculum vitae
  • wypełniony wniosek o przyjęcie na praktykę studencką do NATO MP COE (w załączniku);

W kolejnym II etapie od kandydatów wymagana będzie ankieta bezpieczeństwa osobowego, która wraz z wnioskiem Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zostanie przesłana (w ramach procedury postępowania sprawdzającego - w celu wydania poświadczenia bezpieczeństwa) do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych stanowi warunek przyjęcia na praktykę studencką do Centrum Eksperckiego Policji Wojskowych NATO.

Gdzie należy złożyć dokumenty?

• Osobiście w Sekretariacie Dziekana Wydziału Nauk o Polityce i Administracji, ul. Ks. J. Poniatowskiego 12, 85-671 Bydgoszcz, pokój 105 kierowane dla dr Kamili Sierzputowskiej z dopiskiem STAŻ NATO MP COE
  • przesłać na adres: Wydział Nauk o Polityce i Administracji, ul. Ks. J. Poniatowskiego 12, 85-671 Bydgoszcz, z dopiskiem dla dr Kamili Sierzputowskiej STAŻ NATO MP COE

Decyzja o przyjęciu zainteresowanego Studenta na praktykę podejmowana jest w porozumieniu  z Dyrektorem Centrum Eksperckim Policji Wojskowych NATO, w której praktyka studencka ma się odbyć, z uwzględnieniem następujących elementów:

• kierunku i etapu studiów zainteresowanego;
  • preferowanego przez zainteresowanego terminu odbycia praktyki;
  • znajomości języka angielskiego;
  • posiadania poświadczenia bezpieczeństwa;

Informacje ogólne dotyczące przebiegu praktyk studenckich

Praktyka studencka odbywana jest bezpłatnie przez osoby posiadające status studenta na podstawie „Potwierdzenia przyjęcia na praktykę studencką” podpisywanego w dniu rozpoczęcia praktyki studenckiej przez Wydziałową Koordynatorkę - dr Kamilę Sierzputowską.

Praktyka studencka trwa 90 godzin (3 tygodnie robocze), po wyrażeniu zgody przez Dyrektora NATO MP COE, w której praktykant odbywa praktykę studencką.
W przypadku usprawiedliwionej nieobecności praktykanta, czas trwania praktyki studenckiej ulega przedłużeniu o czas tej nieobecności.
Praktyka studencka odbywa się w czasie pracy Centrum: w dniach od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.30 do 16.00 oraz w piątki w godzinach 7.30-13.30.

Wszelkich dodatkowe informacje i zapytania proszę kierować do:

• Sekretariatu Dziekana Wydziału Nauk o Polityce i Administracji - 52 32 59 230
  • Koordynatora umowy: dr Kamili Sierzputowskiej – sierzputowska@ukw.edu.pl

Termin składania wniosków: 19.04 – 05.06.2021 r.