Prezydent nagradza naukowców UKW

Pięciu naukowców Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymało nagrody od prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza.

Wyróżnieni zostali niedawno zatrudnieni pracownicy naukowo-dydaktyczni, którzy przyczynili się do rozwoju naszej Uczelni:

prof. dr hab. Piotr Bogusławski – w pracy naukowej zajmuje się teorią fizyki ciała stałego, w tym przede wszystkim półprzewodników. Jest autorem ponad 100 publikacji książkowych i artykułów, był kierownikiem siedmiu grantów Komitetu Badań Naukowych i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

prof. dr hab. Zbyszko Królikowski – w pracy naukowej  zajmuje się problematyką systemów baz danych (SBD) – konwencjonalnych i zaawansowanych oraz magazynów danych. Na UKW firmuje inżynierski kierunek informatyka.

prof. dr hab. Wojciech Donderski – w pracy naukowej zajmuje się mikrobiologią środowiskową, ekofizjologią drobnoustrojami, aktywnością enzymatyczną i metaboliczną bakterii promieniowców i grzybów mikroskopowych, oczyszczaniem i utylizacją ścieków i odpadów komunalnych, stanem higieniczno-sanitarnym środowisk naturalnych.

dr hab. Radosław Muszkieta, prof. nadzw. – doktor nauk o kulturze fizycznej, dyplomowany menedżer sportu (AWF Poznań); trener II klasy; doktor habilitowany nauk pedagogicznych (Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny, Ternopol – Ukraina); doktor
habilitowany w dziedzinie kinantropologii (Uniwersytet Masaryka, Brno – Czechy).

dr hab. Wojciech Przybylski, prof. nadzw. – w pracy naukowej zajmuje się teorią sportu, specjalność: piłka nożna (klasa mistrzowska z piłki nożnej). Były rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.