NCBR online: Wszystko o konkursie "Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego"
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs „Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego”, nr POWR.03.04.00-IP.08-00-KPU/21, w ramach działania 3.4 Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Planowana alokacja na konkurs: 20 000 000 PLN.
Nabór od 20 maja 2021 r. (od godz. 08:15) do 8 lipca 2021 r. (do godz. 14:00)
Aby móc ubiegać się o dofinansowanie działania projektowane muszą być skierowane do kadry dydaktycznej prowadzącej czynnie zajęcia dydaktyczne na UKW, którzy z własnej inicjatywy lub inicjatywy uczelni chcą wprowadzić elementy projektowania uniwersalnego do realizowanego programu kształcenia oraz metody realizacji zajęć z tego obszaru.
Obligatoryjne kryteria dostępu dla instytucji ubiegających się o dofinansowanie projektu:
- Projekt zakłada praktyczne wykorzystanie w trakcie realizacji projektu zdobytych przez kadrę kompetencji dydaktycznych w ramach prowadzonych zajęć ze studentami. Zajęcia obejmujące projektowanie uniwersalne, muszą być realizowane w oparciu o dokument pt. „Moduły zajęć projektowania uniwersalnego w ramach wybranych obszarów kształcenia” i wdrażane w projekcie na studiach I stopnia i/lub II stopnia i/lub na jednolitych studiach magisterskich. Zajęcia muszą mieć wymiar co najmniej jednego semestru (zrealizowanego lub też rozpoczętego w trakcie realizacji projektu).
- Projekt może obejmować swoim zakresem merytorycznym wyłącznie działania podnoszące kompetencje kadry uczelni w zakresie umiejętności dydaktycznych w obszarze projektowania uniwersalnego. Projekt trwa nie dłużej niż do 31 października 2023 r.
- Kierunek lub kierunki, na którym/ych będą realizowane działania w ramach projektu, nie posiadają na dzień złożenia wniosku negatywnej lub warunkowej oceny jakości kształcenia PKA.
- Wydatki ponoszone na realizację projektu muszą być zgodne z katalogiem dopuszczalnych kosztów oraz maksymalnymi stawkami dla poszczególnych instrumentów wsparcia określonymi w regulaminie konkursu oraz w załączniku do tego regulaminu stanowiącym standard kosztów w projekcie.
Dodatkowo projekt może uzyskać 10 pkt z tytułu premii, jeśli.
- Do realizacji projektu uczelnia zatrudnieni w wymiarze ½ etatu przynajmniej jedną osobę z niepełnosprawnością i utrzyma jej zatrudnienie w okresie jednego roku od daty zakończenia realizacji projektu.
Wkład własny musi wynosić minimum 3,00%.
Zachęcamy wszystkich pracowników poszczególnych wydziałów UKW o rozważenie możliwości realizacji projektu. Jeśli macie Państwo pomysły, które wpisują się w założenia ogłoszonego konkursu prosimy o kontakt z Sekcją Programów Krajowych Funduszy UE UKW kontakt: e-mail: fundusze@ukw.edu.pl.
Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie NCBiR.
Fimlik na kanale YouTube: