Minister Edukacji i Nauki, dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL poseł Tomasz Latos, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz minister Łukasz Schreiber siedzą przy stole w Sali Senatu wraz z władzami UKW Minister Edukacji i Nauki, dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL poseł Tomasz Latos, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz minister Łukasz Schreiber siedzą przy stole w Sali Senatu wraz z władzami UKW

Z ministrem o rozwoju Uniwersytetu

Minister Edukacji i Nauki, dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL, odwiedził Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Podczas czwartkowej wizyty minister rozmawiał z władzami uczelni o jej aktualnej sytuacji. Prof. Czarnek wysłuchał informacji o działaniach związanych z rozwojem UKW.

Poruszono m.in. tematy dalszego wzmacniania nauk prawnych na naszej uczelni, zwłaszcza przygotowań do uruchomienia kierunku prawa, oraz planów rozwijania kierunków okołomedycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w kontekście kierunku fizjoterapii. Minister zadeklarował wsparcie resortu w omawianych kwestiach.

W spotkaniu udział wzięli również przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia poseł Tomasz Latos, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz minister Łukasz Schreiber.

Galeria zdjęć: https://www.ukw.edu.pl