Od lewej (stoją przy wejściu do Sali Senatu): Michał Żurowski, prof. dr hab. Jacek Woźny, Krzysztof Kościański, Oskar Kujawka, Oliwia Kania, prof. dr hab. Bernard Mendlik, Lech Olszewski Od lewej (stoją przy wejściu do Sali Senatu): Michał Żurowski, prof. dr hab. Jacek Woźny, Krzysztof Kościański, Oskar Kujawka, Oliwia Kania, prof. dr hab. Bernard Mendlik, Lech Olszewski

Spotkanie JM Rektora ze sportowcami i trenerami KU AZS UKW

27 maja 2021 roku w Sali Senatu UKW odbyło się spotkanie JM Rektora UKW, prof. dr. hab. Jacka Woźnego z zawodnikami i trenerami, którzy z sukcesem uczestniczyli w zawodach sportowych.

Maj okazał się szczęśliwym miesiącem dla uczelnianych sportowców, zwyciężyli oni bowiem w Akademickich Mistrzostwach Polski w Wioślarstwie - UKW zostało Mistrzem Polski w klasyfikacji Generalnej i rodzajów uczelni – Uniwersytety, zaś w Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej - półfinały - nasi Studenci awansowali do finałów mistrzostw, które odbędą się w czerwcu w Opolu.

W spotkaniu uczestniczyli: wioślarka, Oliwia Kania (studentka II roku wychowania fizycznego) wraz z trenerem Lechem Olszewskim oraz kapitan drużyny piłki nożnej, Oskar Kujawka (student II roku wychowania fizycznego) wraz z trenerem Michałem Żurowskim. Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszcz reprezentowali: Krzysztof Kościański, Wiceprezes ds. Organizacji oraz prof. dr hab. Bernard Mendlik, Wiceprezes ds. Sportu.

Wydarzenie zwieńczyły gratulacje oraz wręczenie przez JM Rektora pamiątkowych podarunków zawodnikom i trenerom z UKW.