Banner promujący akcję Rowerowa Stolica Polski (kolorowy rysunek z rowerzystami na zielonym tle) Banner promujący akcję Rowerowa Stolica Polski (kolorowy rysunek z rowerzystami na zielonym tle)

Walczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

Miasto Bydgoszcz już po raz trzeci organizuje rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy studentów, pracowników, absolwentów i przyjaciół UKW do włączenia się do zabawy.

Rowerowa Stolica Polski to zabawa, w której mieszkańcy 52 miast rywalizują poprzez jazdę na rowerze. Liczą się wszystkie przejazdy – do szkoły, pracy czy turystyczne. Samorząd w ten sposób zachęca do zmiany codziennych nawyków i aktywnego trybu życia.

Jak dołączyć do zabawy? Należy pobrać aplikację Aktywne Miasta, zapisać się do rywalizacji, wybrać Miasto Bydgoszcz oraz grupę UKW. Nasza drużyna od wielu lat wiedzie prym w grupie placówek edukacyjnych i mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie organizatora.