Naukowcy z UKW z nagrodami na INTARG 2021 Online

W dniach  15-16 czerwca odbyły się XIV Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021. Dla naukowców z naszego Uniwersytetu udział w nich zakończył się wielkim sukcesem, zdobyli aż 8 medali. Nasza uczelnia została także nagrodzona Dyplomem Ministra Edukacji i Nauki  za wysokiej rangi nagrody uzyskane w 2020 roku na międzynarodowych targach wynalazków.

• Diamentowy Medal otrzymał Egzoszkielet na staw łokciowy autorstwa zespołu w składzie: dr hab. inż. Izabela Rojek prof. uczelni (Instytut Informatyki); dr hab. inż. Marek Macko prof. uczelni (Wydział Mechatroniki); dr inż. Dariusz Mikołajewski prof. uczelni (Instytut Informatyki);  mgr inż. Jakub Kopowski (Instytut Informatyki/Wydział Psychologii).
    Zespół otrzymał także Złoty Medal w ramach konkursu Dostępność plus za wynalazek Egzoszkielet na rękę.
  • Platynowy Medal za wynalazek Biopoliol obniżający palność na bazie oleju z gorczycy białej (Sinapis alba) dedykowany sztywnym piankom poliuretanowym dla budownictwa otrzymał zespół z Instytut Inżynierii Materiałowej w składzie: dr hab. inż. Joanna Paciorek-Sadowska, prof. uczelni; dr inż. Marcin Borowicz; mgr inż. Marek Isbrandt; prof. dr hab. inż. Bogusław Czupryński.
  • Złoty Medal za wynalazek: Inteligentne łóżko dla osób starszych oraz mniej sprawnych otrzymał mgr Hasan Mosazadeh (Wydział Psychologii), doktorant w Szkole Doktorskiej UKW w dyscyplinie psychologia.
  • Srebrny Medal za wynalazek Rozdrabniacz stożkowy z wykorzystaniem elementów roboczych wytworzonych w technologii addytywnej otrzymał zespół z Wydziału Mechatroniki w składzie:  dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni, dr inż. Krzysztof  Tyszczuk, mgr inż. Jakub Lewandowski, mgr inż. Daniel Łączny.
  • Srebrny Medal za wynalazek: Innowacyjny system druku 3D w zawiesinach żeli usg i innych substancjach transparentnych, bazujący na monomerach katalizowanych promieniami UV otrzymał zespół z Wydziału Mechatroniki w składzie: mgr Zbigniew Szczepański; dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni; mgr inż. Jakub Lewandowski; mgr inż. Joanna Nowak.
    Wynalazek otrzymał również Wyróżnienie od Polskiego Urzędu Patentowego.
  • Brązowy medal za wynalazek: Innowacyjny rodzaj wlewki do form traconych, wykonanych w technologii FDM otrzymał zespół z Wydziału Mechatroniki w składzie: mgr inż. Jakub Lewandowski, dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni; mgr Zbigniew Szczepański, mgr inż. Michał Rosiak.
  • Brązowy medal za wynalazek: Innowacyjne, zautomatyzowane, mobilne stanowisko do skanowania 3D ludzi i innych obiektów zorientowanych pionowo (równolegle do osi skanowania) otrzymał zespół z Wydziału Mechatroniki w składzie: mgr Zbigniew Szczepański; dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni; mgr inż. Jakub Lewandowski; mgr inż. Joanna Nowak.

Gratulujemy!