Grafika w pastelowych kolorach, osoby z różnymi niepełnosprawnościami (osoby niewidome, na wózku, z kulami, o balkoniku oraz ich opiekunowie - wszyscy uśmiechnięci i radośni) Grafika w pastelowych kolorach, osoby z różnymi niepełnosprawnościami (osoby niewidome, na wózku, z kulami, o balkoniku oraz ich opiekunowie - wszyscy uśmiechnięci i radośni)

Szkolenia dla pracowników w ramach projektu „Uniwersytet Równych Szans”

Od 18 czerwca 2021 r. w ramach projektu „Uniwersytet Równych Szans” realizowane są szkolenia dla pracowników dydaktycznych UKW z zakresu pracy z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Program szkolenia obejmuje 4 moduły:

• Moduł I – Pracę z osobą niepełnosprawną z dysfunkcją narządu słuchu i mowy
  • Moduł II – Pracę z osobą niepełnosprawną z dysfunkcją narządu wzroku
  • Moduł III – Pracę z osobą niepełnosprawną z dysfunkcją narządu ruchu
  • Moduł IV – Pracę z osobą z zaburzeniami psychicznymi oraz ze spektrum autyzmu

Szkolenia realizowane są przez: Polski Związek Głuchych Oddział Kujawsko-Pomorski, instytucję szkoleniową ODNOVA oraz Wydział Psychologii UKW. Wśród prowadzących są również osoby z niepełnosprawnościami.

Projekt „Uniwersytet Równych Szans” powstał w odpowiedzi na ogłoszony przez NCBiR konkurs nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/19 „Uczelnia Dostępna”, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.