Na zdjęciu Zbigniew Wedecki Na zdjęciu Zbigniew Wedecki

I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być"

I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" to wydarzenie muzyczne organizowane przez Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Fabrykę Lloyda. Soliści oraz duety zmierzą się muzycznie w repertuarze niezapomnianego artysty – Zbigniewa Wodeckiego, wirtuoza muzyki, piosenkarza, multiinstrumentalisty, kompozytora i aranżera.
Festiwal ma charakter otwarty.  Mogą wziąć w nim udział soliści/duety, którzy w dniu zgłoszenia ukończyli 16 lat a nie przekroczyli 29 roku życia. Warunkiem jest nadesłanie nagrania video z jedną z piosenek z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego – na podstawie przesłanych nagrań wyboru Jury wyłoni uczestników koncertu eliminacyjnego.

Uczestnik Koncertu eliminacyjnego 19 listopada 2021 r. w sali koncertowej Collegium Copernicanum (UKW w Bydgoszczy, ul. Kopernika 1) wykona wybrany przez siebie utwór Zbigniewa Wodeckiego z akompaniamentem profesjonalnego zespołu muzyków bydgoskich pod dyrekcją Piotra Dąbrowskiego. Uczestnik może określić tonację utworu oraz przekazać sugestie dotyczące aranżacji utworu.
Koncert Finałowy I Festiwalu im. Zbigniewa Wodeckiego z udziałem sześciu finalistów, wyłonionych z Koncertu eliminacyjnego, odbędzie się 20 listopada 2021 r. w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy. Uczestnikom akompaniować będzie 11 osobowy zespół muzyczny. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne oraz niematerialne, m.in. udział w Wodecki Twist Festiwal.

Przewidywane nagrody:

• I Nagroda – 5000 zł
  • II Nagroda – 3000 zł
  • III Nagroda – 2000 zł
  • Nagroda Rektora UKW w Bydgoszczy dla najlepszego Studenta uczelni wyższej
  • Nagroda Specjalna Fundacji Zbigniewa Wodeckiego - udział w koncercie podczas Wodecki Twist Festiwal.

Szczegóły konkursu, w tym regulamin, na stronie: www.sobabyc.ukw.edu.pl

Zapraszamy w imieniu organizatorów!