Sukces naukowców z UKW na Targach JIDE 2021

Złotym oraz srebrnym medalem nagrodzono naukowców z UKW na Międzynarodowych Targach Wynalazczości Japan Design, Idea and Invention Expo 2021 (JIDE, 18-20 sierpnia 2021 r.), zorganizowanych  przez Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej WIIPA.

Złoty medal za wynalazek: Biopoliol obniżający palność na bazie oleju z gorczycy białej (Sinapis alba) dedykowany sztywnym piankom poliuretanowym dla budownictwa – otrzymał zespół w składzie: dr hab. Joanna Paciorek-Sadowska, prof. uczelni; dr Marcin Borowicz; mgr Marek Isbrandt oraz prof. Bogusław Czupryński.

Zespół otrzymał także nagrodę specjalną WIIPA.

Srebrny medali za wynalazek: Innowacyjny system druku 3D w zawiesinach żeli usg i innych substancjach transparentnych, bazujący na monomerach katalizowanych promieniami UV - otrzymał zespół w składzie: mgr Zbigniew Szczepański; dr hab. Marek Macko, prof. uczelni; mgr inż. Jakub Lewandowski oraz mgr inż. Joanna Nowak.

Gratulujemy!