Przedstawiciele Ambasady Azerbejdżanu oraz władz UKW pozują do zdjęcia. W tle portret Kazimierza Wielkiego Przedstawiciele Ambasady Azerbejdżanu oraz władz UKW pozują do zdjęcia. W tle portret Kazimierza Wielkiego

Przedstawiciele Ambasady Azerbejdżanu gościli na UKW

Ambasador Azerbejdżanu, Nargiz Gurbanova oraz I Sekretarz Ambasady, Sadig Babayev byli gośćmi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W piątek, 24 września spotkali się z władzami UKW, aby porozmawiać o szeroko rozumianej współpracy.

Nasza uczelnia współpracuje z wieloma państwami z całego świata, a teraz pojawiła się szansa na zacieśnienie więzi z Azerbejdżanem. Podczas spotkania Pani Ambasador przypomniała, że relacje polsko-azerskie mają swoje historyczne korzenie i nie brakuje przykładów wkładu naszych rodaków w gospodarkę Azerbejdżanu. Gospodarzami spotkania byli prorektorzy prof. dr hab. Jarosław Burczyk oraz dr hab. Zbigniew Bukowski, prof. uczelni, pod nieobecność JM Rektora UKW, który przebywał w Rzeszowie na uroczystościach 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz posiedzeniu Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Władze Uczelni zapewniły o otwartości UKW na poszerzenie współpracy z Azerbejdżanem. To szansa m.in. na staże naukowe pracowników UKW w Azerbejdżanie czy też wymiany studenckie w ramach programu Erasmus+.