Przezroczysta statuetka nagrody w dłoniach naukowca Przezroczysta statuetka nagrody w dłoniach naukowca

Katedra Chemii i Technologii Poliuretanów UKW Liderem Innowacji Pomorza i Kujaw

28 września w Toruniu odbyło się Regionalne Forum Innowacji, podczas którego wręczone zostały marszałkowskie nagrody w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw oraz certyfikaty Innowacyjna Marka Regionu.

Zespół badawczy z Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów UKW za rozwiązanie pod nazwą „Otrzymywanie elastycznych pianek poliuretanowych na bazie surowców pochodzących z recyklingu” został uhonorowany marszałkowską nagrodą w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw w kategorii jednostka naukowa/zespół badawczy oraz Certyfikatem „Innowacyjna Marka Regionu. InnoMaRe - Made in Kujawsko-Pomorskie” w kategorii nauka.

Nagrodę otrzymał zespół w składzie: dr hab. inż. Joanna Paciorek-Sadowska, prof. uczelni, dr inż. Marcin Borowicz, mgr inż. Marek Isbrandt oraz mgr inż. Łukasz Grzybowski.

W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, który podczas uroczystej gali osobiście wręczył nagrodę kierownik Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów w Instytucie Inżynierii Materiałowej UKW, dr hab. inż. Joannie Paciorek- Sadowskiej, prof. uczelni.

Prof. Paciorek-Sadowska odbiera nagrodę z rąk marszałka Ostrowskiego

Regionalne Forum Innowacji służy prezentacji wyników badań i technologii, promocji innowacyjnych rozwiązań oraz nawiązywaniu relacji pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami, inwestorami i samorządowcami.  Podczas wydarzenia laureaci otrzymali ufundowane przez marszałka województwa nagrody oraz tytuły Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2021 w pięciu kategoriach: innowacyjne mikroprzedsiębiorstwo, innowacyjne małe przedsiębiorstwo, innowacyjne średnie przedsiębiorstwo, przedsiębiorstwo akademickie, jednostka naukowa/ zespół badawczy. Wręczone zostały także przyznawane przez gospodarza województwa projektom szczególnie wyróżniającym się w skali regionu certyfikaty „Innowacyjna Marka Regionu. InnoMaRe – Made in Kujawsko-Pomorskie” w kategoriach „Biznes” i „Nauka”.

Gratulujemy!