Podsumowanie praktyk NATO Military Police Centre of Excellence Podsumowanie praktyk NATO Military Police Centre of Excellence

Podsumowanie praktyk NATO Military Police Centre of Excellence

Szanowni Państwo,

NATO Military Police Centre of Excellence tworzy sprzyjające warunki do odbywania praktyk dla Studentek i Studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, uwzględniając posiadane w tym zakresie możliwości organizacyjne.
czwartek 30 września o godz. 10.30 odbędzie się podsumumowanie i zakończenie pierwszej tury praktyk.

Zapraszamy do NATO MP COE w Bydgoszczy przy ul. Bronisława Potockiego 14.

Międzynarodowy program stażowy daje studentom UKW możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku eksperckim. To praca w organizacji wojskowej, która tworzy sprzyjające warunku do rozwoju osobistego, w wielokulturowym środowisku. Praktyka studencka odbywana jest bezpłatnie przez osoby posiadające status studenta.

Praktyka trwa 90 godzin (trzy tygodnie robocze), po przejściu procedur weryfikacyjnych oraz wyrażeniu zgody przez Dyrektora NATO MP COE, w której praktykant odbywa praktykę studencką.

Centra Eksperckie to instytucje zorganizowane w celu wspierania transformacji NATO, w tym rozwoju nowych zdolności. Naczelne obszary ich działania obejmują: edukację i szkolenie na szczeblu strategicznym i operacyjnym, podnoszenie poziomu interoperacyjności, ocenę i testowanie koncepcji poprzez eksperymentowanie oraz współudział w opracowywaniu doktryn, a także wspieranie procesów analizy wniosków i doświadczeń z operacji przeprowadzonych przez NATO.

Studentki podczas miesięcznego stażu zdobyły nowe umiejętności. Wśród napiętego harmonogramu stażowych zadań przyszłe absolwentki UKW zapoznały się m.in. ze schematem organizacyjnym działalności NATO, odwiedziły NFIU, JFTC, 3NSB, były współuczestniczkami w webinariach i dyskusjach oraz odbyły kurs dochodzeń dot. cyberprzestępczości. Dzięki udziałowi w projekcie, stażystki przeszły procedurę poświadczenia bezpieczeństwa, a tym samym uzyskały dostęp do informacji niejawnych, który otwiera im drogę do przyszłej kariery w wyuczonym zawodzie.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest pierwszą uczelnią w Polsce, której studenci mają szansę wziąć udział w międzynarodowych stażach w MP COE. Taka możliwość powstała dzięki podpisaniu „Porozumienia o współpracy” zawartego pomiędzy prof. dr. hab. Jackiem Woźnym - Rektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego a płk. Mirosławem Łabęckim - Dyrektorem Centrum Eksperckiego Policji Wojskowych NATO - NATO Military Police Centre of Excellence. Koordynatorem przedsięwzięcia jest dr Kamila Sierzputowska z Wydziału Nauk o Polityce i Administracji.

W nowym roku akademickim planowane są kolejne nabory w ramach rekrutacji na staż w MP COE.