Delegaci FISU i przedstawiciele AZS-u UKW pozują do zdjęcia Delegaci FISU i przedstawiciele AZS-u UKW pozują do zdjęcia

Bydgoszcz stanie się stolicą kajakarstwa

KU AZS UKW Bydgoszcz wraz z naszą uczelnią i Miastem zorganizuje w przyszłym roku Akademickie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. Z tej okazji Bydgoszcz odwiedziła delegacja Międzynarodowej Federacji Sportów Akademickich (FISU).

Po rywalizacji w strzelectwie sportowym, piłce ręcznej i grach umysłowych, będzie to już czwarta impreza na światowym poziomie organizowana przez AZS UKW. Najlepsi kajakarze wśród studentów będą rywalizować na bydgoskim Brdyujściu w dniach 9-11 września 2022 roku.

Polska jest liderem, jeśli chodzi o organizację AMŚ, nasz kraj zorganizował najwięcej takich imprez. Bydgoszcz zawsze była dobrze oceniana, dlatego gościmy tu po raz kolejny – powiedział Przemysław Jagielski, regionalny koordynator wydarzeń sportowych organizowanych przez FISU. – Cieszę się, że możemy wrócić do normalnego sportu, po tej pandemicznej przerwie. Rozpoczynamy teraz promocję wydarzenia, aby przyciągnąć tu jak największą liczbę zawodników – dodał Alejandro Guerra, koordynator sportowy ds. Akademickich Mistrzostw Świata oraz Akademickiego Pucharu Świata.

Ze wstępnych szacunków wynika, że do grodu nad Brdą przyjedzie 150 - 200 zawodników wraz z przedstawicielami sztabu szkoleniowego. Ceremonia otwarcia odbędzie się na Wyspie Młyńskiej, a zawody – na torze regatowym w Brdyujściu i właśnie te lokalizacje zwiedzą delegaci podczas wizyty w Bydgoszczy. AZS UKW może jak zawsze liczyć na pomoc Miasta, które wspiera sport akademicki. – Mamy za sobą wiele udanych imprez, organizowanych przez AZS UKW. Wspieramy te mistrzostwa finansowo i w zakresie transportu. Cieszymy się, że AZS „przywozi” do Bydgoszczy kolejne takie wydarzenia – podkreśla Zastępca Prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz.

Organizatorzy ze spokojem podchodzą do tej imprezy, bo mogą liczyć na wielu partnerów. Jednym z nich jest wicemistrz olimpijski z Sydney w kajakarstwie, Paweł Baraszkiewicz, który będzie służył swoim sportowym doświadczeniem.