Ogólnopolska konferencja naukowa: Bydgostiana. Miasto i ludzie

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na Ogólnopolską konferencję naukową „Bydgostiana. Miasto i ludzie”.  W wydarzeniu, które odbędzie się 4-5 listopada 2021 roku wezmą udział również naukowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Problematyka prezentowana na konferencji będzie miała charakter interdyscyplinarny, dlatego do udziału w obradach muzeum zaprosiło zarówno historyków, jak i historyków sztuki i architektury, wychowania, archeologów, socjologów, kulturoznawców oraz literaturoznawców. W wydarzeniu wezmą udział również naukowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Tematyka tegorocznej sesji oscyluje wokół historii i kultury Bydgoszczy oraz problemów współczesnego miasta. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 100-lecia Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Program konferencji w załączniku.
Więcej informacji: facebook.com