Zapraszamy na film "Olej Lorenza" w ramach Logoriady

Fundacja Akademickie Centrum pomocy Logopedycznej oraz Zakład Pedagogiki Specjalnej zapraszają na projekcję filmu, pt. „Olej Lorenza” . Pokaz filmu odbędzie się 18 stycznia 2010 r. (poniedziałek) o godz. 18.30, w ramach „LOGORIADY – edukacji filmowej” w Sali nr 133 (I. piętro) w budynku UKW przy ul. Chodkiewicza 30.
Wstęp - 1 zł (opłata przeznaczona na uzyskanie praw do publicznej projekcji filmu oraz kosztów związanych z wypożyczeniem filmu).

Po filmie odbędzie się podsumowanie filmu przez dr Małgorzatą Karwowską.

O filmie:
Olej Lorenza –  dramat produkcji amerykańskiej z 1992 r., w reżyserii George’a Millera, w obsadzie znaleźli się świetni aktorzy: Susan Sarandon i Nick Nolte.

Film oparty na autentycznej historii życia Augusto i Michaeli Odone, rodziców kilkuletniego Lorenza. U zdrowego dotychczas dziecka pojawiają się pierwsze objawy tajemniczej choroby. Nagle z chłopcem zaczęły się dziać dziwne rzecz: miał zaciemnienia, zaniki pamięci i inne umysłowe dolegliwości. Zrozpaczeni rodzice dowiadują się, że w przypadku ich syna medycyna jest bezradna, lekarze, którzy zdiagnozowali u niego ALD adrenoleukodystrofię, bardzo rzadkie nieuleczalne zwyrodnienie mózgu, przepowiadają chłopcu najwyżej dwa lata życia. Zawiedzeni z niemocy lekarzy i medycyny, rodzice zaczynają się uczyć nadziei na odkrycie czegoś, co zatrzymałoby rozwój choroby.

Obsada
Nick Nolte – Augusto Odone
Susan Sarandon – Michaela Odone
Zach O'Malley-Greenburg – Lorenzo Odone
Peter Ustinov – Prof. Gus Nikolais

Więcej szczegółów na stronie Fundacji Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej: www.acpl.twip.pl

LOGORIADA

Idea
Logoriada to inicjatywa spotkań edukacji filmowej, które w innowacyjny sposób umożliwiają poszerzanie wiedzy. Poprzez Logoriadę chcemy  „zarazić” do refleksji nad tematyką  oglądanych dobrych, wartościowych filmów:).

Cele Logoriady – edukacji filmowej

  • przekazanie wiedzy, pobudzanie i rozwijanie wrażliwości z zakresu logopedii, edukacji i psychologii,
  • inspirowanie i pogłębianie refleksji na problemy przedstawiane w filmie.

Plan spotkania

  • projekcja filmu, który stawia przed widzem pytania i prowokuje go do przemyśleń.
  • omówienie, dyskusja (dla chętnych :)) i podsumowanie