Cyberiada dla studentów i nauczycieli akademickich

Grafika: mały robot w centrum, wokół niego po obu stronach robotyczne ręce, żółte tło

STUDENCI

Masz znajomych, z którymi dzielisz pasję do tworzenia gier i chcesz rozwijać się razem z nimi w tej dziedzinie? A może chcesz poznać specjalistów tworzących gry i zaczerpnąć od nich fachowych porad, aby Twoje projekty były coraz lepsze?

Już dziś zgłoś się do udziału w Mistrzostwach Projektowania Gier Komputerowych dla studentów!

Jak to zrobić? Zbierz drużynę znajomych z uczelni chętnych do wspólnego tworzenia gier. Zespół musi być złożony z 8-9 osób (max. 6 mężczyzn) oraz od 1 do 3 nauczycieli/ek akademickich, którzy zgodzą się pełnić funkcję Waszych opiekunów/ek. Przypiszcie swój projekt do jednej z trzech głównych kategorii gier. Opiszcie swój pomysł na grę główną, nad którą będziecie pracować podczas projektu, nagrajcie wideo prezentujące wasz zespół i powierzcie swój los w ręce jurorów!

Jury wnikliwie oceni Wasze pomysły na gry, doświadczenie osób z zespołu i motywację do uczestnictwa w projekcie. Spośród wszystkich zgłoszeń jurorzy wybiorą 45 zespołów – do każdej z 5 Baz, będących miejscami realizacji Mistrzostw (Baza Żubra - Białystok, Baza Łuczniczki - Bydgoszcz, Baza Smoka - Kraków, Baza Czarta - Lublin, Baza Krasnala - Wrocław) przyjedzie po 9 drużyn, które wezmą udział w game jamie decydującym o kwalifikacji do dalszej części projektu.

Grafika: czerwone tło, na pierwszym planie ręka robota przyciskająca guzik

NAUCZYCIELE AKADEMICCY

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach w projektowaniu gier komputerowych “Cyberiada”, które tworzone są przez Fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży “Teatrikon” w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych Ministra Cyfryzacji.

Głównym celem projektu jest zaktywizowanie studentów i studentek z całej Polski pod kątem rozwoju najbardziej zaawansowanych umiejętności informatycznych, jakimi są umiejętności projektowania gier komputerowych. Uczestnicy oprócz tworzenia własnych gier, będą mieli możliwość spotkania się ze specjalistami w tej branży, reprezentujących renomowane polskie studia gier.

Poszukujemy zespołów złożonych z 8-9 osób oraz 1-3 nauczycieli akademickich.
Studenci będą rywalizować z innymi zespołami z całej Polski, pracując nad własną grą, którą będą mogli zaprezentować na Gali Finałowej. Trzy najlepsze zespoły wezmą udział w wizycie studyjnej u drugiego co do wielkości rynkowej producenta gier w Polsce - Ten Square Games, gdzie spotkają się z najlepszymi w kraju projektantami gier oraz wezmą udział w prelekcjach i warsztatach.

Równolegle, nauczyciele akademiccy wezmą udział w specjalnie przygotowanym programie szkoleniowym, który wdroży ich w specyfikę rynku branży gier oraz możliwościach łączenia go i wykorzystania w pracy na uczelni. Dodatkowo będzie budowana ich pozycja jako lokalnych liderów/liderek komunikacji na linii pomiędzy światem uniwersytetów a prężnie rozwijającą się branżą game dev, a także każdy nauczyciel akademicki, który zakwalifikuje się do zasadniczej części Mistrzostw otrzyma wynagrodzenie finansowe, w kwocie ponad 2 tyś zł brutto.