Cyberiada - przedłużony nabór!

Grafika: 3 roboty na biało-błękitnym tle oraz napis Przedłużamy nabór! Kto pierwszy ten lepszy, aż do wyczerpania miejsc.

Szanowni Państwo,

informujemy o przedłużeniu i zmianie warunków naboru dla nauczycieli akademickich oraz studentów w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w projektowaniu gier komputerowych “Cyberiada”.

Głównym celem projektu jest zaktywizowanie studentów i studentek z całej Polski pod kątem rozwoju najbardziej zaawansowanych umiejętności informatycznych, jakimi są umiejętności projektowania gier komputerowych. Uczestnicy oprócz tworzenia własnych gier, będą mieli możliwość spotkania się ze specjalistami w tej branży, reprezentantami renomowanych polskich studiów gier.

Poszukujemy zespołów złożonych z od szczęściu do dziewięciu osób oraz nauczycieli akademickich. Studenci będą rywalizować z innymi zespołami z całej Polski, pracując nad własną grą, którą będą mogli zaprezentować na Gali Finałowej. Trzy najlepsze zespoły wezmą udział w wizycie studyjnej u jednego z największych producentów gier w Polsce - Ten Square Games, gdzie spotkają się z najlepszymi w kraju projektantami gier oraz wezmą udział w prelekcjach i warsztatach.

Nauczyciele akademiccy mogą wziąć udział w projekcie jako opiekunowie grup lub indywidualnie. Wezmą udział w specjalnie przygotowanym programie szkoleniowym, który wdroży ich w specyfikę rynku branży gier oraz pokaże możliwości łączenia jej elementów i wykorzystania w pracy na uczelni. Chcemy na bazie wykładowców, którzy zaangażują się w projekt, zbudować sieć lokalnych liderów/liderek komunikacji na linii pomiędzy światem uniwersytetów, a prężnie rozwijającą się branżą game dev. Każdy nauczyciel akademicki, który zakwalifikuje się do zasadniczej części Mistrzostw otrzyma wynagrodzenie finansowe w kwocie ponad 2 000 zł brutto. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają oficjalne certyfikaty o udziale w szkoleniach wystawione przez Fundację TEAM Teatrikon (zarejestrowaną jako instytucja szkoleniowa) – istnieje możliwość uzyskania zaświadczeń o współpracy z Departamentem Społeczeństwa Informacyjnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zasadnicze zmiany w regulaminie dotyczą trybu naboru – ze względu na wolne miejsca wprowadzona została zasada „kto pierwszy ten lepszy” jeśli chodzi o zgłoszenia studentów, oraz została zmniejszona wymagana liczba osób w zespole do pięciu. Nauczyciele akademiccy, którzy będą pełnić rolę opiekunów zespołów, zwolnieni są z obowiązku uczestniczenia we wszystkich działaniach stacjonarnych – możliwe jest dostosowanie programu do formy hybrydowej. Wprowadzona została także możliwość zgłoszenia się indywidualnego – zarówno dla studentów, jak i nauczycieli.

Wszelkie szczegóły w załącznikach.

Projekt realizowany jest ze środków budżetu państwa przez Fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży “Teatrikon” w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych Ministra Cyfryzacji.