Wspierający Uniwersytet zaprasza na kolejny odcinek podcastu

Dwunasty odcinek poświęcony jest trudnemu i ważnemu tematowi: "W jaki sposób my dorośli możemy eliminować ryzyko zachowań samobójczych dzieci i młodzieży".

• Co jest przyczyną tych zachowań?
  • Czy my dorośli możemy skutecznie pomagać dzieciom i młodzieży, czy też możemy się jedynie o nich bać?

Gościem nagrania jest dr hab. Jacek Szczepkowski, prof. uczelni z Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Pan profesor jest terapeutą, trenerem i superwizorem PSR/TSR (PSTTSR), certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień, członkiem European Brief Therapy Association. Ma w swoim dorobku książki, artykuły i opracowania dotyczące metodyki terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (m.in. Terapia młodzieży z problemem narkotykowym. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach (2007); Praca Socjalna. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach, Toruń 2010; Resocjalizacja młodzieży uzależnionej oparta na potencjałach. W poszukiwaniu rozwiązań instytucjonalnych, Toruń 2016). Jest założycielem i wieloletnim kierownikiem Całodobowego Młodzieżowego Oddziału Leczenia Uzależnień – pierwszego w Polsce stacjonarnego ośrodka dla osób uzależnionych pracującego w oparciu o TSR (2002-2021).

Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: podcasty@ukw.edu.pl

Nagrania są udostępnione na kanałach: Spotify, Podcasty Google, Podcasty Apple, YouTube, Anchor itp.

Filmik na kanale YouTube: