II Forum Młodzieży „Pobudka”

W Bydgoszczy zakończyło się trzydniowe (19 – 21.11.2021) II Forum Młodzieży „Pobudka”. Pobudka — to hasło, które ma zmotywować ludzi młodych do obudzenia z postpandemicznego letargu i pobudzić do działania. Organizatorom przyświecał zasadniczy cel – zrobić forum nie „dla” młodych, ale „z” młodymi, uważnie słuchając ich uwag i marzeń.

Pomocą w tym były warsztaty tematyczne pod kierunkiem dr Elżbiety Okońskiej, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Pedagogiki UKW, prowadzone przez specjalistów, pedagogów, psychologów oraz przedstawicieli młodzieży – studentów, także z Wydziału Pedagogiki oraz z Wydziału Psychologii UKW.

Uczestnicy panelu warsztatowego mogli wcześniej wybrać jedną z ośmiu propozycji, między innymi: „Po-pandemiczne uzależnienia”, „Konflikty w rodzinie – od kryzysu do porozumienia”, „Jak radzić sobie z bólem po stracie o z samotnością”, "Ja-inniPost-pandemiczne (od)budowanie relacji, czy „Poczucie sensu życia a podejmowane życiowe cele”.

Honorowy patronat nad panelem warsztatowym objęła Dziekan Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni, a w panelu konferencyjnym Forum uczestniczył także Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni.