UKW wspiera Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generał Rajmund T. Andrzejczak złożył pisemne podziękowania na ręce JM Rektora prof. Jacka Woźnego, za wspieranie działalności Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. Jednostka ekspercka i analityczna obchodzi właśnie 10. rocznicę utworzenia.

Pracownicy naszego Uniwersytetu w aktywnie włączyli się w kampanię analiz środowiska bezpieczeństwa prowadzoną w Siłach Zbrojnych RP pod nazwą „Nowe Urządzenie Polskie NUP 2X35”.

Celem kampanii było zidentyfikowanie przyszłych uwarunkowań środowiska bezpieczeństwa państwa oraz wymagań, przed którymi będą stały Siły Zbrojne w perspektywie najbliższych 15 lat.

Generał Andrzejczak podkreślał już wcześniej rolę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w tym projekcie oraz wkład pracowników reprezentujących różne wydziały i dyscypliny naukowe. Nasi pracownicy aktywnie włączyli się w udział w konferencjach i seminariach naukowych organizowanych w ramach NUP 2X35 oraz w prace tematyczne wspólnot praktyków. Ich efektem jest raport „Analiza środowiska bezpieczeństwa w perspektywie 2035 roku”.

W pracach nad raportem aktywnie uczestniczyli m.in. dr hab. Łukasz Jureńczyk, kierownik Katedry Polityki Bezpieczeństwa oraz dr Aneta Baranowska i dr Kamila Sierzputowska - adiunktki w tejże Katedrze.

nup.wp.mil.pl

Podziękowanie dla UKW