Kobieta krzycząca na płaczące dziecko Kobieta krzycząca na płaczące dziecko

Wspierający Uniwersytet #14

Zapraszamy na 14. odcinek podcastu w ramach inicjatywy Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

Tematem najnowszego nagrania jest kształtowanie się zachowań agresywnych u dzieci i młodzieży w zależności od postaw rodzicielskich.

Odpowiemy na pytania:

• Jakie postawy rodzicielskie są niewłaściwe?
  • Jak przerwać łańcuch pokoleniowy złych postaw wychowawczych?
  • Czego dzieci potrzebują od nas, żeby mieć szanse na szczęśliwy i harmonijny rozwój?

Gościem podcastu jest prof. dr hab. Hanna Liberska, psycholog, kierownik Katedry Psychologii Społecznej zatrudniona na Wydziale Psychologii UKW. Zainteresowania naukowe Pani Profesor koncentrują się na problemach rozwoju człowieka, szczególnie na procesach rozwoju młodzieży i młodych dorosłych w kontekście przemian cywilizacyjnych, a także na zagadnieniach z obszaru psychologii małżeństwa i rodziny oraz psychologii społecznej i edukacyjnej. Hanna Liberska pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Instytutu Psychologii do Spraw Nauki i Współpracy z Zagranicą (1.01.2008 - 30.09.2016) oraz Kierownika Studiów Doktoranckich z zakresu psychologii (od 03.2009 r. do 09.2013 r.). W dorobku Pani profesor znajdują się liczne publikacje, udział w projektach oraz stażach międzynarodowych.

Zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem mailowym podcasty@ukw.edu.pl. Czekamy na Państwa opinie i propozycje tematów.

Podcasty dostępne są na platformach: Spotify, Podcasty Google, Podcasty Apple, YouTube, Anchor itp.

Filmik na kanale YouTube UKW: