Model samochodu w skali w dwóch częściach Model samochodu w skali w dwóch częściach

Drużyna UKW w konkursie BOSCH-a

Z przyjemnością informujemy o udziale zespołu "Level5" z UKW w konkursie firmy BOSCH. Bosch Future Mobility Challenge 2022 to rywalizacja drużyn uniwersyteckich mająca na celu stworzenie modelu pojazdu autonomicznego w skali 1:10.

Po przeprowadzonych w listopadzie, wymagających rozmowach kwalifikacyjnych firma BOSCH wybrała do dalszej rywalizacji zespoły z trzech kontynentów, z kilkunastu krajów świata, w tym zespół "Level5", który w tej prestiżowej rywalizacji jest pierwszym i jedynym zespołem z Polski. Drużynę "Level5" stworzyli studenci III roku kierunku informatyka, a mentorem zespołu jest pracownik Instytutu Informatyki UKW, dr inż. Sebastian Kula.

Konkurs firmy BOSCH to wspaniała sposobność na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, zwłaszcza w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w praktycznych aplikacjach ale poza tym to również możliwość zdobycia nagród. Firma BOSCH przewidziała nagrody pieniężne, w tym nagrodę główną w wysokości 4500 EURO. Zespołowi "Level5" życzymy udanego uczestnictwa w rywalizacji i jak najlepszych rezultatów. Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu.

Poniżej krótko przedstawiamy sylwetki członków zespołu "Level5":

• Sebastian - student III roku informatyki. Pasjonat elektroniki, jest osobą, która stara się dostarczać swojemu zespołowi uśmiech i motywację;
  • Sławek - Student III roku informatyki. Interesuje się sztuczną inteligencją oraz machine learning'iem. Osoba ambitna, zawsze dającą z siebie 100% w każdym powierzonym zadaniu;
  • Konrad - student III roku informatyki. Obecnie pracuję zawodowo jako inżynier do spraw cyberbezpieczeństwa. Prywatnie pasjonuje się programowaniem i elektroniką. Kiedyś przylutował rezystor.
  • Paweł - student III roku informatyki. Jego pasją jest programowanie i elektronika. W wolnych chwilach tworzy efekty gitarowe oraz proste układy automatyki. Jeśli chodzi o funkcjonalność i jakość to zawsze stawia sobie wysoko poprzeczkę.
  • Michał - student III roku informatyki. Odkąd pamięta jego pasją była informatyka, robotyka, inżynieria oraz muzyka. Jego atutami jest myślenie poza normami oraz ognista pasja.
  • dr inż. Sebastian Kula, mentor zespołu - uczestnik wielu programów naukowo-badawczych, w tym programów ramowych z UE (FP6, FP7, Horizon 2020) czy akcji COST.

Grafika. W centrum model samochodu, w tle widoczne wieżowce maista. W górnej części nazwa konkursu Bosch Future Mobility Challenge i informacje organizacyjne. W dolnej części logotypy partnerów, kod qr i adres strony boschfuturemobility.com