Zamyślona młoda kobieta siedzi z rękoma złożonymi przy twarzy (w tle napis psycholog? terapeuta? pedagog? pediatra? psychoterapeuta? psychiatra?) Zamyślona młoda kobieta siedzi z rękoma złożonymi przy twarzy (w tle napis psycholog? terapeuta? pedagog? pediatra? psychoterapeuta? psychiatra?)

Wspierający Uniwersytet #15

Zapraszamy do wysłuchania 15. odcinka podcastu w ramach projektu Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

W najbliższych trzech odcinkach pochylimy się nad tematem organizacji pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w Polsce. W tym odcinku odpowiemy na pytania:

  • Kto w Polsce świadczy wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży?
  • Jakie formy taka pomoc może przybierać?
  • O co powinniśmy zadbać jako opiekunowie dzieci, starając się o wsparcie?

Gościem i przewodnikiem po systemie pomocy psychologicznej w Polsce jest dr Magdalena Miotk-Mrozowska, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pani Doktor jest psychologiem i psychoterapeutą, ukończyła całościowy kurs psychoterapii akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Oddziału Badań nad Emocjami i Przywiązaniem SEAS Polska, jest członkiem Society of Reproductive Psychology. Prowadzi również prywatny gabinet, w którym świadczy usługi psychologiczne i psychterepeutyczne.

Specjalizuje się w problemach wychowawczych i pracy z rodzicami oraz przyszłymi rodzicami. Prowadzi psychoterapię w okresie ciąży oraz ma doświadczenie w pracy w sytuacji straty ciąży. Pomaga w sytuacjach trudnych, konfliktowych i kryzysach życiowych. Pracuje z osobami dorosłymi, parami i rodzinami.

Pracuje w nurcie integracyjnym - nurt systemowy z elementami ujęcia psychodynamicznego, humanistycznego, behawioralno-poznawczego i ericksonowskiego.

W ramach pracy naukowo-dydaktycznej realizuje projekty badawcze, publikuje, uczestniczy w konferencjach naukowych, realizuje ofertę dydaktyczną w obszarze psychologii i jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Psychologii Wspomagania Rozwoju Progresywni.

Dodatkowo Pani Doktor współpracowała z: Kliniką Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, Poradnią Psychologiczną Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy oraz Poradnią Psychologiczną Szpitala św. Łukasza w Bydgoszczy.

Zapraszamy do dzielenia się z nami Państwa uwagami, komentarzami i opiniami pod adresem e-mail: podcasty@ukw.edu.pl.

Można nas słuchać na kanałach: Spotify, Podcasty Google, Podcasty Apple, YouTube, Anchor itp.

Filmik na kanale YouTube UKW: