Wynalazki pracowników UKW nagrodzone medalami na Międzynarodowych Targach Wynalazczości i Designu KIDE 2021

Dwa zespoły badawcze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zaprezentowały swoje innowacyjne rozwiązania podczas Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Designu KIDE 2021 (2-4 grudnia 2021, Kaohsiung, Tajwan). Do pracowników Wydziału Mechatroniki i Instytutu Inżynierii Materiałowej trafiły dwa medale – Złoty i srebrny.

Złoty medal

“Innovative, automated, mobile system for 3D scanning of people and other vertically oriented objects (parallel to the scanning axis)”.

Zespół w składzie: mgr Zbigniew Szczepański; dr hab. Marek Macko, prof. uczelni; mgr inż. Jakub Lewandowski oraz mgr inż. Joanna Nowak.

Srebrny medal

“Green reactive chemical compounds as an alternative to toxic commercial flame retardants used in the polyurethane industry”.

Zespół w składzie: dr hab. inż. Joanna Paciorek-Sadowska, prof. uczelni; dr inż. Marcin Borowicz; mgr inż. Marek Isbrandt, mgr Paweł Sander.