Dwa ładnie zapakowane prezenty leżą pod choinką Dwa ładnie zapakowane prezenty leżą pod choinką

Świąteczna zbiórka na rzecz Pani Emilii!

Śnieżnobiały obrus, tradycyjne dania wigilijne, śpiewający kolędnicy oraz otulający magią blask choinkowych światełek – taki obraz większość z nas zatrzyma na zawsze w swej pamięci, gdy Boże Narodzenie 2021 przejdzie już do historii. Jednak nie każdy ma tyle szczęścia, są ludzie, na których życiu pasmo nieszczęść odciśnie swe bolesne piętno również w świątecznym czasie. Należy do nich 78-letnia Pani Emilia, której pożar strawił dobytek życia.

30 listopada w godzinach popołudniowych w domu seniorki doszło do wybuchu wewnątrz pieca. Zawartość paleniska została porozrzucana po wnętrzu domu. Pani Emilii nie udało się ugasić pożaru w zarodku. Nie zdołała uratować dorobku, lecz uratowała swoje życie.

Jak poinformował media st. kpt. Karol Smarz, oficer prasowy KM PSP w Bydgoszczy, zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym przy ul. Kolonijnej w Osielsku strażacy odebrali o godz. 16.58. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy strażackie (3 zastępy PSP i 1 zastęp OSP Dobrcz). Łącznie pożar gasiło 15 strażaków. Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. Na miejscu pojawiła się również ekipa pogotowia ratunkowego. Pani Emilia z pożaru wyszła cało, nie wymaga hospitalizacji.

zniszczony przez pożar dom Pani Emilii

Nagłośniona przez lokalne media tragedia poruszyła serca studentów Koła Naukowego Studentów Bezpieczeństwa Narodowego Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW, którzy postanowili zorganizować świąteczną zbiórkę na rzecz Pani Emilii.

Zbiórka obejmuje dary, które są w tej chwili najbardziej potrzebne, czyli:

• jedzenie z długą datą przydatności do spożycia (np. kasza, makaron, mąka, herbata, cukier, konserwy, słoiki z przetworami),
  • środki czystości do łazienki,
  • ręczniki,
  • pościel,
  • prześcieradła,
  • odzież – swetry, golfy, spodnie (na osobę drobnej postury, rozmiar S).

Wszystkie dostarczone podarunki będą przechowywane w pokoju 205 na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji (ul. ks. J. Poniatowskiego 12). Studenci UKW, którzy chcieliby wesprzeć akcję potrzebnymi przedmiotami, mogą zgłosić się do Sekretariatu Wydziału (mgr Kamila Szatkowska). Zachęcamy również osoby spoza uczelni do udziału w akcji - na korytarzu Wydziału (ul. ks. J. Poniatowskiego 12) zostanie wydzielone specjalne miejsce na upominki dla Pani Emilii.

Dodatkowo trwa zbiórka funduszy na remont domu: zrzutka.pl

Dorzucając do dzieła pomocy swoją cegiełkę, możemy pomóc Pani Emilii zachować we wspomnieniach tegoroczny świąteczny czas jako czas pełen nadziei…

Świateczny prezent zapakowany w ozdobny papier przekazywany z jednych rąk do drugich