Psycholog rozmawia z mamą i dorastającą córką, która ma problem i opiera głowę na kanapie Psycholog rozmawia z mamą i dorastającą córką, która ma problem i opiera głowę na kanapie

Dr Magdalena Miotk-Mrozowska gościem przestrzeni podcastów UKW

Zapraszamy do wysłuchania 17. odcinka podcastu w ramach projektu Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

W trzecim odcinku cyklu o organizacji pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w Polsce odpowiemy na pytania:

• Czego rodzic może spodziewać się w gabinecie psychologicznym?
  • Co kryje się pod pojęciem konsultacja psychologiczna?
  • Jaki zakres kompetencji posiada psycholog szkolny?
  • Po czym poznać, że potrzebna jest profesjonalna pomoc psychologiczna?

Gościem i przewodnikiem po systemie pomocy psychologicznej w Polsce jest dr Magdalena Miotk-Mrozowska, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Dr Magdalena Miotk-Mrozowska jest psychologiem i psychoterapeutą. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Oddziału Badań nad Emocjami i Przywiązaniem SEAS Polska, jest członkiem Society of Reproductive Psychology. Prowadzi prywatny gabinet, w którym świadczy usługi psychologiczne i psychoterapeutyczne. Specjalizuje się w problemach wychowawczych i pracy z rodzicami oraz przyszłymi rodzicami. Pomaga w sytuacjach trudnych, konfliktowych i kryzysach życiowych. Pracuje z osobami dorosłymi, parami i rodzinami. W ramach pracy naukowo-dydaktycznej realizuje projekty badawcze, publikuje, uczestniczy w konferencjach naukowych. Realizuje także zajęcia dydaktyczne z zakresu psychologii i jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Psychologii Wspomagania Rozwoju Progresywni.

Z okazji rozpoczynających się Świąt Bożego Narodzenia, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech czas świąteczny przyniesie wytchnienie i radość ze spotkań, będzie momentem do nawiązywania i pielęgnowania dobrych relacji, szczególnie z dziećmi i młodzieżą, lepszego zrozumienia i wzajemnego wsparcia.

Zapraszamy Państwa do dzielenia się z nami uwagami, komentarzami i opiniami pod adresem e-mail: podcasty@ukw.edu.pl. Można nas słuchać na kanałach: Spotify, Podcasty Google, Podcasty Apple, YouTube, Anchor itp.

Filmik na kanale YouTube UKW (premiera 24.12.2021):