Współpraca UKW z Katarskim Komitetem Paraolimpijskim

Współpraca dotycząca rozwoju sportu osób z niepełnosprawnościami była tematem rozmowy pomiędzy UKW a przedstawicielami Katarskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni - Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia gościł przedstawicieli Katarskiego Komitetu Paraolimpisjkiego: Khalida Saeeda M S Alsheaibiego - członka Zarządu Komitetu, Abdelkadera Khedima - trenera Kadry Narodowej goalball oraz dr Jaafara Ben Saida - koordynatora i organizatora obozów sportowych.

W rozmowach ze strony UKW uczestniczyli również dr Magdalena Al-Sayadi z Katedry Językoznawstwa Orientalistycznego oraz Radosław Cichański - kierownik Działu ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie dotyczyło rozwijania od przyszłego roku dalszej współpracy w zakresie sportu osób z niepełnosprawnościami oraz prowadzenia innych działań na rzecz osób niewidomych oraz słabowidzących.

W tym roku reprezentacja narodowa Kataru w goalball trenuje na obiektach sportowych Uniwersytetu oraz odbywa sparingi z drużyną Bydgoskiego Klubu Goalball.