Tworzenie gier oraz opieka nad dziećmi i młodzieżą - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rozpoczyna współpracę z Sicienkiem.

Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni oraz Piotr Chudzyński, wójt Gminy Sicienko, podpisali list intencyjny o współpracy. Obejmie ona popularyzację nauki oraz aktywne działania na rzecz doskonalenia i unowocześniania procesu kształcenia, jak również współpracy promocyjnej.

Współpracę z Sicienkiem rozpoczniemy w dwóch dziedzinach. Dzięki zaangażowaniu samorządu oraz wykładowców Humanistyki 2.0 - nowatorskiego kierunku prowadzonego przez Uniwersytet, w Sicienku powstanie ośrodek służący popularyzacji projektowania gier, zarówno planszowych, jak i komputerowych. Z kolei Wydział Pedagogiki, reprezentowany na spotkaniu przez Dziekan dr hab. Helenę Ostrowicką, prof. uczelni, przygotowuje ofertę współpracy dydaktycznej i eksperckiej, skierowaną do uczniów, nauczycieli oraz społeczności Gminy Sicienko.