Postać człowieka, który trzyma w ręku kartkę z narysowaną uśmiechniętą miną przysłaniającą twarz Postać człowieka, który trzyma w ręku kartkę z narysowaną uśmiechniętą miną przysłaniającą twarz

Wydział Psychologii zaprasza na Konferencję Psychologii Pozytywnej

Wydział Psychologii zaprasza na IV Konferencję Psychologii Pozytywnej Współczesne wyzwania dla psychologii pozytywnej, która odbędzie się 3-5 czerwca 2022 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Konferencja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Psychologii Pozytywnej we współpracy z Katedrą Psychologii Pracy i Organizacji UKW. Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest dr hab. Elżbieta Kasprzak, prof. uczelni. Konferencja została objęta honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, prof. dr. hab. Jacka Woźnego.

Psychologia pozytywna jest obszarem badań naukowych oraz praktyki psychologicznej, który służy budowaniu dobrego, radosnego i pełnego pasji życia w zdrowiu i w serdecznych relacjach z innymi. Wspiera odkrywanie ważnych celów życiowych człowieka i doświadczania sukcesów. Tak rozumiana misja psychologii staje się niezwykle aktualna w czasach zmienności i niepewności, ale i rosnących szans, wielości alternatyw i zróżnicowanych wzorów zachowań.

Konferencja pt. Współczesne wyzwania dla psychologii pozytywnej pozwoli wskazać bieżące kierunki działania dla psychologów pozytywnych, badaczy i praktyków oraz określić trudności i luki we wspieraniu jakości życia. Szczególnie aktualne są te wyzwania wobec nowych okoliczności życia w czasach pandemii COVID19, która pogłębiła niepewność i nieprzewidywalność. Celem konferencji jest propagowanie idei psychologii pozytywnej, dzielenie się najnowszymi odkryciami badawczymi oraz technikami wspierania klientów w praktyce psychologicznej. Konferencja ma łączyć naukę i praktykę psychologiczną, co pozwoli na poznanie aktualnych osiągnięć teoretycznych w psychologii pozytywnej oraz ich wykorzystanie w budowaniu skutecznych technik pomocy psychologicznej. Zapraszamy do dzielenia się swoimi odkryciami z tej dziedziny zarówno akademików, jak i praktyków. Konferencja będzie wyjątkową okazją do spotkania i wymiany doświadczeń zarówno dla psychologów, jak i osób zajmujących się na co dzień rozwojem osobistym.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą:

  • Robert J. Vallerand – profesor psychologii na Uniwersytecie Québec w Montrealu, kierownik Kanadyjskiego Działu Badań nad Procesami Motywacyjnymi i Optymalnym Funkcjonowaniem oraz dyrektor Laboratorium Badawczego ds. Zachowań Społecznych.
  • Dr hab. Moïra Mikolajczak – profesor i dyrektor ds. badań na Katolickim Uniwersytecie w Louvain, uczy m.in. wprowadzenia do psychologii, psychologii medycznej i psychologii zdrowia.

Szczegóły dotyczące konferencji (terminy, zgłoszenia, opłaty): kpp.ukw.edu.pl

Zapraszamy!