Mała dziewczynka biegnie uśmiechnięta po łące Mała dziewczynka biegnie uśmiechnięta po łące

Dr Monika Deja gościem podcastu dotyczącego rozwoju samodzielności u dzieci

Zapraszamy na 19. odcinek podcastu Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW. Podczas nagrania podejmiemy temat rozwoju samodzielności u dzieci.

Pytania, na które odpowiadamy to:

• Jak nauczyć dziecko podejmowania decyzji i przewidywania konsekwencji?
  • Jak wzmacniać poczucie własnej wartości, sprawstwa i zaufania do siebie?
  • Po co wychowujemy dzieci?
  • Czemu służą reguły i kto powinien im podlegać?
  • Jak my dorośli tworzymy pozorne wybory  i jakie to może tworzyć w dzieciach przekonania?

Gościem podcastu jest dr Monika Deja, psycholog, adiunkt na Wydziale Psychologii UKW. Zainteresowania naukowe pani doktor obejmują psychologię dziecka – tej tematyki dotyczą badania naukowe, publikacje oraz wystąpienia konferencyjne. W  ramach pracy dydaktycznej prowadzi zajęcia z zakresu psychologii rozwoju człowieka. Dodatkowo dr Monika Deja pracuje w przedszkolu z dziećmi wymagającymi wczesnego wspomagania rozwoju i kształcenia specjalnego, prowadząc terapię psychologiczną i terapię ręki. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwoju Człowieka. Jest również sekretarzem redakcji „Polskiego Forum Psychologicznego”. W ramach działań upowszechniających naukę dzieli się wiedzą i kreatywnymi pomysłami na zajęcia terapeutyczne z dziećmi, prowadząc fanpage „Psychologia w przedszkolu” na Facebooku i Instagramie.

Zapraszamy do dzielenia się z nami uwagami, komentarzami i opiniami pod adresem e-mail: podcasty@ukw.edu.pl

Można nas słuchać na kanałach: Spotify, Podcasty Google, Podcasty Apple, YouTube, Anchor itp.

Filmik na kanale YouTube UKW: