Chór ubrany w czapki Świętego Mikołaja śpiewa na tle ołtarza w bydgoskiej bazylice Chór ubrany w czapki Świętego Mikołaja śpiewa na tle ołtarza w bydgoskiej bazylice

14. edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” już 23 stycznia!

23 stycznia 2022 roku zapraszamy na 14. edycję Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. Wydarzenie organizuje Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja odbyła się 18 stycznia 2009 roku. Od tej pory już kilkunastokrotnie, z inicjatywy Dyrektora Artystycznego Festiwalu - prof. dra hab. Bernarda Mendlika, przy wsparciu prof. dra hab. Jacka Woźnego, Rektora UKW, w tym święcie chóralnym uczestniczą chóry z różnych ośrodków akademickich z Polski. Podczas dotychczasowych edycji w parafiach Diecezji Bydgoskiej co roku można było wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu chórów akademickich.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Koncert Galowy, który dzięki wsparciu ks. Proboszcza Sławomira Bara odbywa się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry śpiewają kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów.

Program:

• 13.00 - Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osielsku
    Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego pod dyrekcją Aleksandry Ryłko-Sutowicz
  • 12.00 - Kościół pw. św. Walentego w Łążynie
    Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod dyrekcją Arkadiusza Kaczyńskiego
  • 11.00 - Kościół pw. bł . Michała Kozala w Solcu Kujawskim
    Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod dyrekcją Zofii Bernatowicz i Kateryny Osiik
  • 11.30 - Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej w Cielu
    Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod dyrekcją Bernarda Mendlika (16.01. 2022 r.)

Koncert Galowy:

• 16.30 - Bazylika Mniejsza, Parafia św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, koncert poprzedzony mszą św. o godzinie 16.00.

Występują:

• Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego dyr. Aleksandra Ryłko-Sutowicz;
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dyr. Zofia Bernatowicz i Kateryna Osiik;
  • Zespół Wokalny Cantus Pars z Bydgoszczy dyr. Michał Gacka;
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dyr. Justyna Genczelewska i Natalia Synakiewicz;
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dyr. Tomasz Kotwica;
  • Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy dyr. mjr Dominik Sierzputowski.

Patronat:

• Miasto Bydgoszcz,
  • Bazylika Mniejsza pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Patronat medialny:

• TVP3 Bydgoszcz,