Przewodnicząca Samorządu Doktorantów powołana do Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego

mgr Marta Rajewska

Doktorantka na naszym Uniwersytecie, mgr Marta Rajewska została powołana z ramienia Krajowej Reprezentacji Doktorantów do Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kadencję 2022-2025, w ramach której została członkinią Komisji Ekonomiczno-Prawnej oraz Komisji ds. Kształcenia.

Marta jest absolwentką kierunków historia i ochrona dóbr kultury, doktorantką w dyscyplinie historia. Jej zainteresowania badawcze to historia protestantyzmu i dziedzictwa ewangelickiego oraz polityka symboli w przestrzeni publicznej.

Od 2017 r. jest przewodnicząca Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a od 2019 r. Porozumienia Doktorantów Nauk Humanistycznych i Społecznych. W kadencji 2019 była członkinią komisji rewizyjnej Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Gratulujemy!