podpisywanie dokumentów podpisywanie dokumentów

Visiting Professor - nabór wniosków 2022

Szanowni Państwo,
zapraszamy pracowników UKW do składania wniosków o przyjęcie Profesora wizytującego w roku kalendarzowym 2022 (realizacja do 31.12.2022).

Wniosek o przyjęcie Visiting Professor ma prawo zgłosić każdy pracownik naukowo-dydaktyczny bądź dydaktyczny, który w terminie do 10 lutego 2022 roku złoży w Biurze Współpracy Międzynarodowej UKW (ul. Chodkiewicza 30, blok B, pokój 161) następujące dokumenty:

1. Wniosek o przyjęcie profesora wizytującego (formularz w załączeniu);
  2. Listę min. 12 studentów deklarujących udział w zajęciach (w załączeniu);
  3. Zgodę kandydata na przyjazd (np. w korespondencji mailowej);
  4. CV kandydata wraz z listą najważniejszych publikacji (w języku angielskim).

Osoba zaproszona powinna posiadać tytuł profesora, doktora habilitowanego lub doktora zatrudnionego na swojej uczelni na stanowisku profesora. W uzasadnionych przypadkach, gdy łączny impact factor i indeks Hirscha będzie wskazywał na znaczny dorobek naukowy, może zostać zaproszona osoba z tytułem doktora.

Pobyt naukowca w Bydgoszczy będzie trwał 2 tygodnie (min. 10 dni roboczych), podczas których przeprowadzi on 16 godzin zajęć dla studentów w języku angielskim oraz odbędzie min. 2-godzinne spotkanie z pracownikami naukowo-dydaktycznymi z danej dyscypliny nauki.

W tym roku, oprócz przyjazdów visiting professors zakwalifikowanych do programu w roku 2020, możemy zaprosić kolejnych 8 profesorów.
Beneficjentami projektu mogą być studenci następujących kierunków studiów:

• administracja
  • bezpieczeństwo narodowe
  • biologia
  • biotechnologia
  • cyberdemokracja i studia nad rozwojem
  • geografia
  • historia
  • humanistyka 2.0
  • innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną
  • mechatronika
  • ochrona środowiska
  • pedagogika
  • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
  • pedagogika medialna z nowoczesnymi technologiami w edukacji
  • pedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapią
  • pedagogika resocjalizacyjna
  • politologia
  • praca socjalna
  • psychologia
  • stosunki międzynarodowe
  • turystyka i rekreacja
  • wychowanie fizyczne

Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na realizację projektu „Stawiamy na rozwój UKW”.

Zapraszamy do aplikowania!