Prof. Jacek Woźny oraz nadinsp. Piotr Leciejewski przekazują sobie umowę Prof. Jacek Woźny oraz nadinsp. Piotr Leciejewski przekazują sobie umowę

Kierunek kryminologia ze wsparciem policyjnych specjalistów – umowa podpisana

Kierunek kryminologia wsparty zostanie przez specjalistów pracujących w policji – porozumienie o współpracy podpisali Rektor UKW oraz komendant kujawsko-pomorskich  policjantów.

Umowa wzmacnia praktyczną i kadrową bazę dla kształcenia studentów kryminologii. Dzięki porozumieniu podpisanemu przez prof. Jacka Woźnego, JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz nadinsp. Piotra Leciejewskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy współdziałanie przyniesie korzyści każdej ze stron.

Umowa określa współpracę obu instytucji w celu zapewnienia wysokiego poziomu praktycznego kształcenia studentów UKW i efektywnego wykorzystywania w przyszłości nabytej przez nich wiedzy oraz umiejętności. Umożliwia także korzystanie przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy z kompleksu infrastruktury Uniwersytetu.

Współpraca ta będzie realizowana m.in. poprzez:

• realizację wspólnych badań naukowych,
  • wspieranie kształcenia na kierunku kryminologia przez umożliwienie studentom odbywania praktyk studenckich w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy,
  • przygotowanie wspólnych publikacji naukowych i dydaktycznych.

Bliskość lokalowa obu instytucji, a przede wszystkim zbieżność w zakresie tematyki kryminologii, są istotnym czynnikiem sprzyjającym podpisaniu tego porozumienia.