Nowa organizacja procesu nauczania od 26 stycznia 2022 r.

W związku z sytuacją sanitarną, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, władze Uczelni, w porozumieniu z Samorządem Studenckim, wprowadzają na okres najbliższych tygodni nową organizację procesu nauczania.

1. Od 26 stycznia do 20 lutego 2022 zajęcia dydaktyczne na studiach I, II i III stopnia, jednolitych magisterskich, studiach podyplomowych, innych formach kształcenia oraz w szkole doktorskiej realizowanych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej mogą być realizowane stacjonarnie lub decyzją zastępcy ds. kształcenia/dyrektora szkoły doktorskiej/kierownika studiów podyplomowych mogą być prowadzone w formie zdalnej z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość, z wyłączeniem praktyk, które odbywają się na dotychczasowych zasadach.

W formie zdalnej prowadzone są:

1. wykłady,
  2. zajęcia z języka obcego (lektoraty),
  3. zajęcia w wychowania fizycznego,
  4. zajęcia z języka obcego specjalistycznego.

Pozostałe zajęcia: konwersatoria, laboratoria, ćwiczenia mogą odbywać się stacjonarnie - z zachowaniem aktualnie obowiązujących wymogów bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego lub zdalnie – na podstawie decyzji zastępcy ds. kształcenia.

Zarządzenie Nr 29/2021/2022 Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z dnia 25 stycznia 2022 r.

1. W semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022, od dnia 21 lutego 2022 r. do dnia 6 marca 2022 roku, zajęcia dydaktyczne na studiach I, II i III stopnia, jednolitych magisterskich, studiach podyplomowych, innych formach kształcenia oraz w szkole doktorskiej realizowanych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej prowadzi się kształcenie w formie zdalnej z wykorzystaniem kształcenia zdalnego.

W semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022, od dnia 7 marca 2022 roku, w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego Zajęcia dydaktyczne na studiach I, II i III stopnia, jednolitych magisterskich, studiach podyplomowych, innych formach kształcenia oraz w szkole doktorskiej realizowanych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej prowadzi się kształcenie w formie stacjonarnej w siedzibie uczelni z wykorzystaniem elementów kształcenia zdalnego.

Zarządzenie Nr 30/2021/2022 Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z dnia 25 stycznia 2022 r.

2. Administrację uczelni w okresie od 26 stycznia 2022 r. do 20 lutego 2022r. (włącznie) obowiązuje system pracy hybrydowej tj. wykonywanej w formie stacjonarnej naprzemiennie z pracą zdalną.

Zarządzenie Nr 28/2021/2022 Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z dnia 25 stycznia 2022 r.

3. W okresie obowiązywania powyższych zarządzeń w Domach Studenta mogą przebywać wyłącznie osoby w nich zakwaterowane. Obowiązuje zakaz przyjmowania gości.
  4. Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest dostępna, funkcjonuje z zachowaniem aktualnie obowiązujących wymogów bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.