Troje roześmianych młodych osób gra w grę planszową siedzący przy stoliku Troje roześmianych młodych osób gra w grę planszową siedzący przy stoliku

Jak w kreatywny sposób spędzić z dziećmi i nastolatkami czas wolny w domu? Posłuchaj podcastu!

Zapraszamy na 22. podcast w ramach projektu Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW. Kolejny odcinek stanowi kontynuację tematu, jak w kreatywny sposób spędzić z dziećmi i nastolatkami czas wolny w domu.

Podpowiadamy:

• Jakie zabawy pomagają dzieciom poznawać własne emocje i budować więź z rodzicami?
  • Jak można dobrze spędzić czas z nastolatkami?
  • Czy nastolatek może wspólnie z rodzicem odkrywać media społecznościowe?
  • Jak zachować równowagę między czasem razem a czasem samodzielnego odkrywania świata?

Przewodnikiem po wymienionych tematach jest mgr Magdalena Pluta, asystent badawczo-dydaktyczny w Katedrze Pedagogiki Społecznej i doktorantka na Wydziale Pedagogiki UKW.

Ukończyła studia z animacji społeczno-kulturowej, opieki nad dzieckiem i wczesnego wspomagania rozwoju, promocji zdrowia oraz pedagogiki opiekuńczej. Przez kilka lat pracowała jako animatorka, prowadząc zajęcia i warsztaty dla dzieci: integracyjne, aktywizujące, profilaktyczne, z zakresu integracji sensorycznej, z wykorzystaniem elementów ludoterapii, arteterapii i wspomagające rozwój. Od 8 lat związana jest z Zespołem Szkół Specjalnych Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy, gdzie odbywała praktyki na oddziale onkologii dziecięcej i psychiatrii dziecięcej.

Naukowo zajmuję się funkcjonowaniem biopsychospołecznym osób z chorobą nowotworową. W ramach pracy doktorskiej bada, jaki sens i znaczenia nadaje młodzież swoim doświadczeniom związanym z chorobą nowotworową.  Interesuje się również wspomaganiem rozwoju psychospołecznego dzieci i młodzieży (zwłaszcza chorującej przewlekle). Prowadzi zajęcia  m.in. z zakresu wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży, komunikacji interpersonalnej i socjoterapii.

Zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem mailowym: podcasty@ukw.edu.pl

Można nas słuchać również na kanałach: Spotify, Podcasty Google, Podcasty Apple, YouTube, Anchor itp.

Filmik na kanale YouTube: