III runda Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

10 lutego 2022 roku na Wydziale Pedagogiki odbyła się III runda Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat zorganizowana przez Fundację Edukacyjne Projekty w partnerstwie m.in. z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Z uwagi na sytuację epidemiczną wydarzenie miało wirtualny charakter.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Jego Magnificencji prof. dr. hab. Jacka Woźnego, Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

W uroczystej inauguracji tej rundy debat wzięli udział: dr hab. inż. Marek Macko prof. uczelni, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. Benedykt Odya prof. uczelni, Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, dr Wojciech Trempała, Prodziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji, dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Pedagogiki, dr Elżbieta Okońska Prodziekan Wydziału Pedagogiki, Lech Zagłoba-Zygler, Zastępca Przewodniczącej Rady Miasta, Komisarz Monika Hermann z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Robert Rejniak, Przewodniczący Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

Uczniowie szkół średnich z Bydgoszczy (IX LO, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, VI LO, Zespół Szkół Samochodowych, III LO, I LO, XV LO, II LO) debatowali nad tezami związanymi  z uzależnieniami od hazardu oraz przymusowym leczeniem karanych osób uzależnionych. Ekspertami z Wydziału Pedagogiki podczas debaty byli: dr hab. Jacek Szczepkowski prof. uczelni, który wygłosił również wykład wprowadzający oraz dr Jolanta Jarczyńska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy interesujących i owocnych debat oraz dyskusji, zapraszając jednocześnie w gościnne mury naszego Uniwersytetu.

Zrzut z ekranu, wirtualne spotkanie III rundy Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat, widok na małe okienka, w których widoczni są uczestnicy debaty