Słowo youth napisane na tablicy kredą, w środku słowa czerwone serduszko Słowo youth napisane na tablicy kredą, w środku słowa czerwone serduszko

Kolejne spotkanie z projektem Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW

Zapraszamy na 26. spotkanie z projektem Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

Kontynuujemy temat dorastania, tym razem opowiemy o relacjach, które w okresie dorastania podlegają transformacji. Czym się charakteryzują? Jakie znaczenie mają dobre relacje rodzinne dla budowania wartościowych relacji rówieśniczych i społecznych? Co my dorośli możemy zrobić, żeby wspierać młodych?

Gościem odcinka jest Izabela Grzankowska, doktor w dziedzinie psychologii, adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pani doktor jest specjalistką psychologii klinicznej i psychoterapeutką. Napisała doktorat dotyczący funkcjonowania psychologicznego dzieci z bólami brzucha i ich rodziców oraz ich zakłóconej regulacji emocji.

W pracy naukowej interesuje się relacjami dzieci i rodziców oraz ich znaczeniem dla rozwoju i kształtowania się osobowości młodego człowieka, zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży, także ze spektrum autyzmu, a także szeroko pojętą psychoprofilaktyką.

Jest autorką lub współautorką kilkunastu artykułów i opracowań naukowych z zakresu psychologii klinicznej i psychopatologii.  Jako specjalista psycholog kliniczny oraz psychoterapeuta zajmuje się diagnozą kliniczną oraz prowadzi psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Jako prezes Fundacji Salvus realizuje wraz z zespołem działania edukacyjne dla środowiska psychologów, nauczycieli, rodziców oraz ich podopiecznych. Poza pracą pasjonuje ją życie rodzinne i kontakt z naturą.

Filmik na kanale YouTube: