Podsumowanie pierwszego tygodnia zbiórki darów dla Ukrainy Podsumowanie pierwszego tygodnia zbiórki darów dla Ukrainy

Podsumowanie pierwszego tygodnia zbiórki darów dla Ukrainy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na pomoc Ukrainie!
Zbiórka darów rzeczowych przez pracowników i studentów Uniwersytetu!

Za nami pierwsza część zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy. Szczodrość włączających się do akcji cieszy, ale przygotowujemy się już do kolejnych akcji.

Przez pierwsze trzy dni w głównym campusie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy trwała zbiórka dla mieszkańców Ukrainy. Trafiali do nas studenci, pracownicy, ale i bydgoszczanie niezwiązani bezpośrednio z uczelnią, którzy chcieli dołożyć swoją cegiełkę do pomocy mieszkańcom Ukrainy. Darów udało się uzbierać tyle, że nasze samochody wyjeżdżały pięciokrotnie do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego, gdzie zlokalizowano główny magazyn w naszym mieście. Stamtąd żywność, środki opatrunkowe, odzież czy karma dla zwierząt trafiają już bezpośrednio na Ukrainę.

Kolejną zbiórkę prawdopodobnie uruchomimy 8 marca. O dokładnym terminie i zbieranych darach będziemy informować na bieżąco, ponieważ cały czas śledzimy potrzeby sygnalizowane przez mieszkańców okupowanej Ukrainy.

Dziękujemy za Państwa hojność i nie ukrywamy, że liczymy na więcej!

Wydział Pedagogiki razem z Kołem Naukowym Wspierania i Kreowania Rozwoju Dziecka, w porozumieniu z Bydgoszcz Pomaga Ukrainie, organizują zbiórkę dla dzieci z Ukrainy. Zbieramy:

• maskotki;
  • zabawki;
  • gry planszowe;
  • puzzle;
  • klocki;
  • kolorowanki;
  • materiały plastyczne.

Punkt zbiórki – GŁÓWNY BUDYNEK UKW, parter, pokój nr 48, ul. Chodkiewicza 30, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-15.00. Zabawki można dostarczać także do AULI ATRIUM od wtorku do czwartku włącznie, w godz. 9.00 – 14.00.