Grupa studentów siedząca na schodach Grupa studentów siedząca na schodach

Erasmus+. Rekrutacja na wyjazdy na studia i praktyki

Uwaga Studenci!

Zapraszamy do udziału w rekrutacji na wyjazdy na studia i praktyki w roku akademickim 2022/23 w ramach programu Erasmus+.

W rekrutacji mogą wziąć udział studenci każdego cyklu studiów (w tym słuchacze Szkoły Doktorskiej), zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Osoby uprawnione do pobierania stypendium socjalnego, otrzymują na wyjazd dodatkowe stypendium w wysokości 250 EUR miesięcznie.

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności także otrzymują na wyjazd dodatkowe stypendium w wysokości 250 EUR miesięcznie. Studenci ostatnich roczników mogą aplikować na wyjazdy na praktyki  absolwenckie (do zrealizowania w ciągu 12 miesięcy od dnia ukończenia studiów). Wszystkie osoby zakwalifikowane do programu mogą skorzystać z dofinansowania kursu językowego przygotowującego do pobytu w uczelni/instytucji partnerskiej.

Zachęcam do zapoznania się z "Zasadami realizacji wyjazdów na studia i praktykę 2022-23" i "Zasadami dofinansowania wyjazdów" (nowe stawki!)  oraz listą uczelni partnerskich (wszystko na stronie: www.bwm.ukw.edu.pl).

Spotkanie informacyjne odbędzie się w piątek 04.03.2022 r. o godz. 13:00 w Bibliotece UKW (aula B). Zapraszamy! Termin przesyłania zgłoszeń (na adres: erasmus@ukw.edu.pl) na studia upływa 11 marca 2022 r., a na praktyki 31.05.2022 r.