Dłoń trzymająca szkło powiększające, w tle krajobraz zielony Dłoń trzymająca szkło powiększające, w tle krajobraz zielony

Dr Karolina Głogowska gościem kolejnego odcinka inicjatywy Wspierający Uniwersytet ‒ przestrzeń podcastów UKW

Zapraszamy na 27. podcast w ramach inicjatywy Wspierający Uniwersytet ‒ przestrzeń podcastów UKW.

Zagadnienia poruszane w tym odcinku to:

• Jak przygotować się do rozmowy z dziećmi i młodzieżą na trudne tematy, w tym na temat wojny?
  • O co powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności i dlaczego?
  • Jak przeprowadzać takie rozmowy?
  • Jaka jest rola w tym nas rodziców i środowiska przedszkolno-szkolnego?

Przewodnikiem po temacie jest dr Karolina Głogowska – psycholog, socjoterapeutka, adiunkt w Katedrze Psychologii Wychowania Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Pracę doktorską napisała na temat: „Związek zachowań rodzicielskich z funkcjonowaniem refleksyjnym matek i przywiązaniem ich dzieci w rodzinach różniących się statusem społeczno-ekonomicznym”.

W pracy naukowej interesuje się relacjami przywiązaniowymi w kontekście międzykulturowym, a także emocjonalnym funkcjonowaniem nastolatków. Jest współautorką kilkunastu artykułów naukowych w polsko- i anglojęzycznych czasopismach. Bardzo lubi pracę ze studentami.

Na co dzień łączy pracę na uczelni ze wspieraniem dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „Przystań”, gdzie diagnozuje dzieci i prowadzi grupy socjoterapeutyczne dla nastolatków. Współpracuje również z Poradnią Polonijną, w ramach której prowadzi szkolenia dla polskich nauczycieli i rodziców w różnych częściach Europy, a także udziela wsparcia psychologicznego uczniom szkół polonijnych.

Prywatnie jest żoną i mamą dwóch chłopców. Wolny czas spędza aktywnie.

Filmik na kanale YouTube: