Dzień Turystyki 2022 na UKW

Instytut Geografii UKW pod koniec lutego zorganizował Dzień Turystyki 2022. Z powodu pandemii nie doszło tym razem do spotkania z uczestnikami, ale pracownicy, studenci i goście Instytutu przygotowali prezentacje, które można już oglądać na kanale UKW na Youtube.

Tegoroczna edycja Dnia Turystyki, zaplanowana na 23 lutego, odbyła się pod hasłem „Turystyka – mój sposób na…”. Organizatorzy przygotowali sześć spotkań, które były nagrywane pod koniec lutego i teraz można obejrzeć je na YT. Prezentacje dotyczyły pracy w charakterze pilota wycieczek i przewodnika turystycznego, podróży po Mongolii i życia w Indiach, zmianach w turystyce w czasie pandemii oraz programu Erasmus+. Zachęcamy do oglądania!

Słowo wstępu wygłoszone przez dr hab. Annę Dłużewską, prof. uczelni - Kierownika Katedry Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystki UKW

Katarzyna Kociniewska: "Praca w roli przewodnika miejskiego - a może i Ty nim zostaniesz?"

Aleksandra Zalewska: "Turystyka - mój sposób na życie, czyli jak zostać przewodniczką po Indiach"

Sylwester Piszczek: "Kim jest pilot wycieczek?"

Aleksandra Jezierska-Thöle: "Turystyka na końcu swiata - na Jedwabnym Szlaku w Mongolii"

Adam Zieliński: "Zmiany w turystyce w obliczu pandemii COVID-19"

Agata Piochacz i Marianna Torzewska: "Uczesnitcwo w programie Erasmus+ jako sposób na ciekawe studiowanie kierunku turystyka i rekreacja"