Działania pomocowe - zbiórki, wpłaty, pomoc psychologiczna, stypendia

Pomoc Psychologiczna dla społeczności akademickiej UKW potrzebujących wsparcia w sytuacji wojny z Ukrainą

Pomoc Psychologiczna dla społeczności akademickiej UKW z Ukrainy, Białorusi i Rosji oraz wszystkich członków naszego Uniwersytetu potrzebujących wsparcia w sytuacji wojny z Ukrainą.

Od 07 marca 2022 będą pełnione dyżury, w ramach których świadczona będzie pomoc psychologiczna. Dyżury realizowane będą przez pracowników oraz studentów V roku Wydziału Psychologii UKW.

Codzienne od poniedziałku do piątku będziecie mieli Państwo możliwość konsultacji psychologicznej na platformie MS Teams.

Kod dołączenia do zespołu: cwl00sn (cwlzerozerosn)

Po przyłączeniu się do zespołu będzie informacja dotycząca osób dyżurujących w poszczególnych pokojach i w poszczególnych godzinach. Informacja ta znajdować się będzie na kanale zespołu o nazwie „Wykaz osobowy dyżurów psychologicznych” i będzie codziennie aktualizowana.

W sytuacji, kiedy Państwo wybierzecie pokój i będziecie dołączali do trwającego spotkania, ale próba dołączenia zostanie odrzucona, będzie to świadczyło, iż w danym momencie prowadzona jest już konsultacja z inną osobą. W takiej sytuacji prosimy o ponowne połączenie w późniejszym czasie.

Dyżury odbywają się:

• Poniedziałek 18.00–20.00
  • Wtorek 18.00–20.00
  • Środa 18.00–20.00
  • Czwartek 11.00–13.00
  • Piątek 11.00–13.00

Informujemy, iż jednocześnie dyżurować będą w danej godzinie dwie osoby, w kanałach Pokój 1 oraz Pokój 2.

Zapraszamy do kontaktu!

Zbieramy pieniądze na pomoc naszym studentom poszkodowanym przez wojnę na Ukrainie. www.pomagam.pl/UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, podobnie jak wiele innych Uczelni oraz instytucji, w miarę swych możliwości wspiera ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Niesiemy m.in. pomoc materialną, finansową i organizacyjną. Rozszerzająca się wojna odcięła wielu naszych studentów od rodzin i możliwości uzyskania od nich pomocy. Dla tych osób niezwykle ważna jest pomoc tu i teraz, by mogli otrzymać wsparcie w zaspokojeniu podstawowych potrzeb.

Nie wszyscy wiedzą, że wielu studiujących w Polsce studentów z Ukrainy to osoby niepełnoletnie – wynika to z różnicy w organizacji systemów edukacyjnych. Ci studenci w obliczu utraty kontaktu z bliskimi i ojczyzną potrzebują naszej szczególnej troski i wsparcia. Fundusze zebrane podczas tej zbiórki w całości przeznaczone zostaną na zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych naszych studentów poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie.

Po wojnie Ukrainę trzeba będzie odbudować. Będą to robili między innymi młodzi ludzie dziś studiujący w Bydgoszczy i Polsce. Pomóżmy im. Dobro wraca.

Informacja o stypendiach tajwańskiego Ministerstwa Nauki i Technologii dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce i w Ukrainie: institution.pan.pl

Informacja o programie Wolontariuszy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNV) przyczyniającej się do pokoju i rozwoju poprzez wolontariat na całym świecie: www.unv.org