Flaga Ukrainy powiewająca nad miastem Flaga Ukrainy powiewająca nad miastem

Stanowisko Kolegium Rektorskiego UKW z dnia 15 marca 2022 r. w sprawie wyrażenia solidarności z uczelniami ukraińskimi

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wyraża swoją solidarność z Narodem Ukraińskim oraz deklaruje pomoc dla naszych studentów i pracowników pochodzących z Ukrainy. W ramach podpisanych dotychczas umów z uczelniami ukraińskimi wyrażamy zainteresowanie dalszą, owocną współpracą między naszymi uczelniami.

Społeczność Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wyraża nadzieję, że przyszłość przyniesie Ukrainie oraz światu pokój.

Prof. dr hab. Jacek Woźny
Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Позицiя Koлегiї Ректорiв УКВ вiд дня 15 березня 2022 р. щодо вираження солiдарностi з україньскими вищими навчальними закладами

Унiверситет Казимира Великого у Бидгощi висловлює свою солiдарнiсть з Народом України та свiдчить про помiч нашим студентам та спiвпрацiвникам, що походять з України. В межах пiдписаних чинних угод з україньскими вишами висловлюємо зацiкавленiсть подальшою плiдною спiвпрацею мiж нашими вищими навчальними закладами.

Спiльнота Унiверситету Казимира Великого у Бидгощi має надiю, що майбутнє принесе мир Українi та всьому свiту.

Проф. габ д-р. Яцек Вожьни
Ректор Унiверситету Казимира Великого