Jak dobrze przygotować środowisko edukacyjne na przyjęcie dzieci z Ukrainy? Posłuchaj podcastu.

Zapraszamy na 29. odcinek podcastu Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Dzisiaj odpowiadamy na bardzo aktualne i potrzebne pytanie: jak dobrze przygotować środowisko edukacyjne na przyjęcie dzieci z Ukrainy?

W podcaście przeplatają się trzy kwestie:

• Jak funkcjonują ukraińskie dzieci, które doświadczyły traumy?
  • Jakie wyzwania czekają na placówki edukacyjne w związku z przyjęciem uczniów z Ukrainy?
  • W jaki sposób rodzice, nauczyciele oraz polskie dzieci mogą wspierać dzieci z Ukrainy, pomagając w pozytywnej adaptacji?

Przewodnikiem po temacie jest mgr Kinga Dziewiątkowska-Kozłowska, psycholog, socjoterapeutka, profilaktyk społeczny, pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny, doktorantka na Wydziale Pedagogiki UKW.

Więcej informacji: podcasty.ukw.edu.pl

Filmik na kanale YouTube: