Zwycięzcy Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu

W dniu 17.11.2009r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego (Aula Atrium) odbył się finał X Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu. Testy o tematyce prozdrowotnej pisało 117 uczniów z 61 szkół wszystkich typów z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Uczestników finału wyłoniono w eliminacjach wewnątrzszkolnych z pośród 1555 uczniów zainteresowanych wiedzą o zdrowiu i propagowaniem zdrowego stylu życia.

Olimpiada została zorganizowana pod kierunkiem mgr Jadwigi Kloska – kierownika Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno   Epidemiologicznej w Bydgoszczy, we współpracy z Instytutem Biologii Eksperymentalnej UKW, a całe przedsięwzięcie było współfinansowane z budżetu Urzędu Miasta Bydgoszczy.

W dniu 7.12.2009, w murach Instytutu Biologii Eksperymentalnej UKW miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom olimpiady. Podsumowanie X Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu połączone było z prelekcją wykładu „Czy żywność modyfikowana genetycznie jest zdrowa?”, który wygłosił prof. dr hab. Jarosław Burczyk z Katedry Genetyki IBE UKW. Nagrody wręczono laureatom wyłonionym w trzech kategoriach wiekowych:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce  -  Rafał Burczyk
II miejsce  -  Mikołaj Jaśkowiak
III miejsce  -  Maja Lewandowska

Gimnazja:

I miejsce  -  Maria Jasińska
II miejsce  -  Weronika Piątek
III miejsce  -  Anna Majerowicz
IV miejsce  -  Agnieszka Szczechowska

Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce  -  Agata Wątorek
II miejsce  -  Dorota Radzińska
III miejsce  -  Kamil Masłowski
IV miejsce  -  Paula Gromek

Ponadto wyróżniono 22 uczniów biorących udział w finale oraz wręczono podziękowania i drobne upominki nauczycielom przygotowującym uczestników kolejnych Olimpiad.

zobacz galerię zdjęć