Konkursu o Nagrodę Profesora Tadeusza Kotarbińskiego

Zachęcamy do zgłaszania prac do VIII edycji Konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitne dzieło z zakresu nauk humanistycznych. To jedyna tego typu nagroda w Polsce, przyznawana naukowcom przez uczelnię.

Kapitułę nagrody tworzą: prof. Krzysztof Jasiecki, politolog i socjolog SGH i UW; prof. Ryszard Kleszcz, filozof UŁ; prof. Anna Legeżyńska, badaczka literatury UAM; prof. Włodzimierz Nykiel, z Wydziału Prawa i Administracji UŁ, rektor UŁ w latach 2008-2016; prof. Tadeusz Sławek, polonista i anglista UŚ, rektor UŚ w latach 1996-2002; prof. Rafał Stobiecki z Instytutu Historii UŁ; ks. prof. Andrzej Szostek MIC, w latach 1998-2004 rektor KUL, obecnie etyk UMC-S i UW oraz prof. Elżbieta Żądzińska, rektor UŁ (Przewodnicząca).

Prace, które wpływają na konkurs, są dowodem znakomitej kondycji polskiej humanistyki, obrazują jej otwartość, oryginalność, nietuzinkową tematykę badań i formę prezentacji wyników. Ogromnie cieszymy się, że w ciągu tych kilku lat udało nam się pokazać, że polska humanistyka jest widoczną i wartościową częścią światowego dorobku.

Zgłoszenia pochodzą z wielu ośrodków naukowych, wydziałów humanistycznych polskich uniwersytetów i innych uczelni, instytutów PAN oraz wydawnictw. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku nadesłane na konkurs prace potwierdzą nasze dotychczasowe refleksje o wysokim poziomie polskiej humanistyki.

Szczegóły znajdują się na stronie Uniwersytetu Łódzkiego.