Mistrz Dowodu - konkurs matematyczny dla szkół średnich

Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza uczniów do udziału w II Konkursie Matematycznym Mistrz Dowodu, który odbywa się w ramach Wiosennych Impresji Matematycznych.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas maturalnych i młodszych. Jest to jedyny w Polsce konkurs, gdzie uczniowie wykazują się umiejętnością dowodzenia oraz szukają błędów w dowodach matematycznych. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów realizujących podstawę programową z matematyki, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Zatem nie jest to konkurs tylko dla wybitnie uzdolnionej matematycznie młodzieży, ale dla każdego, kto przygotowuje się do matury z matematyki na poziomie podstawowym.
Celem konkursu jest przełamanie niechęci uczniów do zadań na dowodzenie oraz kształtowanie umiejętności rozumowania i argumentacji, która jest jednym z głównych celów zawartych w podstawie programowej z matematyki.

Konkurs odbędzie się 12.04.2022 r. o godz. 10:00, w Instytucie Matematyki, przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 2 w Bydgoszczy. Każdą szkołę może reprezentować dwóch uczniów. Zgłoszenia przyjmowane są do 08.04.2022 r. na adres e-mail: kamrok@ukw.edu.pl.

Honorowym Patronem konkursu jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik.

W załączniku zamieszczamy regulamin oraz wzór zgody rodziców na udział w konkursie.