Model auta stoi na podłodze Model auta stoi na podłodze

Drużyna UKW ciągle w grze. Konkurs BOSCH-a trwa

Z dużą satysfakcją informujemy, iż zespół "Level5" z UKW zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu Future Mobility Challenge 2022 firmy BOSCH. Po trwających od października zeszłego roku pracach nad pojazdem autonomicznym studenci III roku UKW kierunku informatyka 23 marca 2022 zaprezentowali zdalnie swoje rezultaty przed naukowcami i inżynierami z centrum badawczo-rozwojowego firmy BOSCH.

W opinii profesjonalistów z firmy BOSCH drużyna "Level5" z UKW ma umiejętności w zakresie tworzenia prototypów pojazdów autonomicznych, a dotychczasowe wyniki prac są bardzo dobre. Jednocześnie firma BOSCH zaprosiła zespół "Level5" do przeprowadzenia fizycznych testów pojazdu autonomicznego na torze centrum badawczo-rozwojowego firmy BOSCH w rumuńskim Cluj-Napoca. Tym samym drużyna "Level5" znalazła się w międzynarodowym gronie 26 zespołów, które również będą miały możliwość przeprowadzenia testów pojazdów autonomicznych.

Konkurs Future Mobility Challenge to inicjatywa stworzona przede wszystkim dla studentów, ale również dla uczelni. Celem konkursu jest rozwój algorytmów i metod sterowania samochodem autonomicznym, który został wykonany przez organizatorów jako model w skali 1:10. Konkurs odbywa się regularnie od 2017 roku, a tegoroczna edycja ma charakter międzynarodowy i transkontynentalny, ponieważ uczestnikami są zespoły studenckie z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Po rozmowie kwalifikacyjnej organizatorzy zaprosili do udziału w obecnej edycji rywalizacji 54 zespoły z kilkunastu krajów świata. Do kolejnego etapu rywalizacji zakwalifikowało się 26 zespołów, w tym zespół "Level5" z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (jedyny zespół z Polski).

Drużyna "Level5" to grupa studentów kierunku informatyka, a jednocześnie pasjonatów pojazdów samojezdnych. Mentorem drużyny jest dr inż. Sebastian Kula z Instytutu Informatyki UKW, który zainteresował studentów konkursem.

Zespołowi "Level5" życzymy udanych testów i osiągnięcia jak najlepszego wyniku w rywalizacji. Szczegóły znajdują się na stronie BOSCH-a.